REKLAMA

Odwierty w Gajowie

Firma Regnars, właściciel kopalni melafiru w Tłumaczowie wykonała odwierty badawcze we wsi Gajów.

Burmistrz Bednarczyk uspokaja i zapewnia, że nie ma to związku z rozbudową kopalni.
Odwierty były i będą kolejne. Jednak zdaniem burmistrza Radkowa, Jana Bednarczyka, mieszkańcy nie mają się czego obawiać. Odwierty nie mają żadnego związku z rozbudową i rozszerzeniem prac istniejącej kopalni. - Odwierty już się zakończyły. Firma Regnars wykonała pięć odwiertów geologicznych, badawczych. Posiada na ich wykonanie koncesję i zgodę marszałka. Odwierty były wykonane w celu sprawdzenia układu złoża w polach eksploatacyjnych - zapewnia burmistrz. - Będą wykonane jeszcze dwa albo trzy odwierty w rejonie kopalni, których celem będzie pozyskanie wody do zraszania surowców - dodaje. Przypomnijmy, że mieszkańcy Tłumaczowa od dłuższego czasu sprzeciwiają się funkcjonowaniu kopalni w ich miejscowości. Jednak jak zapewnia burmistrz, odwiertami zamartwiać się nie muszą.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Odwierty w Gajowie

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×