REKLAMA

Powiat Kłodzki. Kierowcy zawracali na granicy

39 osób zrezygnowało z dalszej podróży do Polski i postanowiło wrócić do Czech

Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Strażnicy graniczni skontrolowali 1341 osób podróżujących z Czech. Ile osób nie miało testów na obecność koronawirusa?

4 marca funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 11 osób, a w ramach kontroli sanitarnej skontrolowali 1341 osób podróżujących z Czech.

Podczas kontroli sanitarnej na granicy polsko – czeskiej funkcjonariusze z Placówek SG w Jeleniej Górze, Kłodzku oraz Zgorzelcu skontrolowali 1341 osób. 1029 podróżujących nie posiadało negatywnego wyniku na obecność koronawirusa. Wśród podróżujących nie posiadających testów było 39 osób, które zrezygnowały z dalszej podróży do Polski i postanowiły wrócić do Czech, 15 osób, które zostały pouczone o obowiązku zgłoszenia się do sanepidu celem odbycia kwarantanny, a pozostałe osoby według obowiązujacych przepisów są zwolnione z konieczności posiadania testu podczas przekraczania granicy państwowej.

Oprócz prowadzonej kontroli sanitarnej funkcjonariusze pełnili służbę w celu przeciwdziałania nielegalnej migracji. Zatrzymali dwóch cudzoziemców za przekroczenie granicy państwowej wbrew przepisom z Niemiec do Polski. Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie paszportów, które umożliwiałyby im legalne przekroczenie granicy. W związku z tym, że cudzoziemcy posiadali ważne dokumenty pobytowe na terytorium Niemiec zostali ukarani mandatami oraz pouczeni o konieczności powrotu do kraju, w którym ich pobyt jest legalny.

Strażnicy zatrzymali także 5 cudzoziemców. Przebywali oni w Polsce nielegalnie. Troje cudzoziemców zostało zatrzymanych, ponieważ cel ich wjazdu był niezgodny z deklarowanym, a kolejnych dwóch przekroczyło dozwolony czas pobytu w naszym kraju. Cudzoziemcy zostali zobowiązani do powrotu do kraju pochodzenia. Wśród zatrzymanych znalazło się również 2 obywateli naszego kraju. Jeden z nich został zatrzymany za naruszenie kwarantanny, za co został pouczony, a o zdarzeniu poinformowano Sanepid. Natomiast druga osoba została zatrzymana, ponieważ jest poszukiwana przez polski wymiar sprawiedliwości.

 

PRZECZYTAJ, JAK WYGLĄDAL ROK PANDEMII W POWIECIE KŁODZKIM

DOWIEDZ SIĘ, JAKI BYŁ FINAŁ WYPADKU W KŁODZKU

W KŁODZKU DOSZŁO DO TRAGEDII - PRZECZYTAJ O ŚMIERCI KOBIETY

 

 

 

Karolina Golak/źródło: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Powiat Kłodzki. Kierowcy zawracali na granicy

Fot. 25 Brygada Kawalerii Powietrznej

Duszniki-Zdrój: Trwa szkolenie żołnierzy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z pracy na dużych wysokościach. Zobacz zdjęcia

Fot. UM Kudowa-Zdrój

Sprawdź kiedy możesz wykonać szybki test, po którym wynik uzyskasz po pół godzinie

Fot. FB/Jacek Hecht

Radni postulują o budowę nowego szpitala w Kłodzku. Czy jest na to szansa?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×