REKLAMA

Koniec parkowania na Spadzistej

Kolejna zmiana organizacji ruchu w centrum Radkowa. Wszystko po to, aby mieszkańcy zaczęli wreszcie parkować na parkingu stworzonym na terenie po przystanku autobusowym, a nie na placyku przy ul. Spadzistej.

To właśnie przy wjeździe na tę ulicę władze Radkowa powiesiły znak zakazujący zatrzymywania się, ale bez tabliczki kogo ten zakaz nie dotyczy. W praktyce więc mieszkańcy pobliskich domów nie mogą już tam parkować. - Uzupełnione zostało oznakowanie ze względów bezpieczeństwa. Jest zakaz zatrzymywania się i postoju na całej ulicy Spadzistej dlatego, że ona jest w części ulicą jednokierunkową, a w części dwukierunkową i powodowało to poważne zakłócenia w ruchu, wręcz stwarzało zagrożenie - argumentuje Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. - To właśnie dlatego pojawił się zakaz zatrzymywania się. Tym bardziej to słuszne rozwiązanie, że 10 metrów od tej ulicy jest ogromny parking i każdy może tam zatrzymać się i zostawić auto za symboliczne grosze, a nie tarasować drogi - ocenia burmistrz. Zakaz zatrzymywania się i postoju dotyczy każdego, bez wyjątku na całej ul. Spadzistej. Płatny parking, który wskazuje burmistrz jest strzeżony, ale tylko w dzień. Mieszkańcy mówią, że mogli by płacić na przykład 50 zł miesięcznie, ale gdyby parking był strzeżony nie tylko w dzień, ale też w nocy - Jak mieszkańcy się do mnie z tym zwrócą, to będziemy rozmawiać. Parking jest oświetlony, jest bezpieczny i nic się tam jeszcze nie wydarzyło, ale mieszkańcy wolą garażować samochody wkoło budynków. Podwórka są zniszczone, a 20 kroków dalej jest wybrukowany, oświetlony, urządzony parking, ale samochody dalej stoją na tych niestrzeżonych podwórkach - ocenia Bednarczyk.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Koniec parkowania na Spadzistej

Obrazek użytkownika Dan
  • Dan
  • 12-06-2020

A może zamiast "ogromego" parkingu powinien być przywrócony tam ruch autobusowy, wszak to obowiązek samorządu zapewnić komunikację zbiorową
Obrazek użytkownika Mieszkaniec Radkowa
  • Mieszkaniec Radkowa
  • 12-06-2020

Panie Burmistrzu, Szukacie na siłę sposobu jak zagonić mieszkańców na nieudany parking. Auta na ulicy spadzistej w niczym nie przeszkadzały! Ani centymetr pojazdow nie wystawal na jezdnię! Ile już wydaliście na znaki drogowe, które są na każdym kroku? Zrobiliście z Rynku jedno wielkie znakowisko, a robicie teraz z okolicy! Żenada!

Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich gminy do 20 tys. mieszkańców, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, otrzymają wóz strażacki. Do wygrania będzie 49 pojazdów.

Fot. Gmina Nowa Ruda

Wczoraj w Wałbrzychu nasze jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej: OSP Czerwieńczyce, OSP Bożków i OSP Włodowice otrzymały promesy na zakup sprzętu oraz wyposażenia strażackiego w ramach programu "Mały Strażak" na łączną kwotę 32 324,00 zł. Jednostki te aplikowały do programu realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×