REKLAMA

Kto nafaszerował psa śrutem?

Postrzelony pies, groźby i zniszczone mienie. W Jugowie zaostrza się sąsiedzki konflikt.

Ten konflikt zaczyna robić się niebezpieczny. Pies pana Tadeusza z Jugowa został postrzelony. Mieszkaniec twierdzi, że czworonoga postrzelił sąsiad, z którym jest w konflikcie. Tadeusz Dudkiewicz boi się swoich sąsiadów i jak mówi to z ich ręki postrzelono jego rocznego czworonoga. - W ubiegły piątek postrzelono mojego 12-miesięcznego psa rasy Hawańczyk z wiatrówki - mówi pan Tadeusz. - Kula uszkodziła narządy wewnętrzne. Zgłosiłem sprawę na policję. Pies został postrzelony na posesji. Sąsiad używa broni. Jego syn przystawił raz broń do głowy mojej i żony. Teraz pies. Grożą nam - twierdzi zbulwersowany mieszkaniec Jugowa. Jego słowa potwierdzają policjanci. - 30 sierpnia wpłynęło zawiadomienie o tym, że w dniu 29 sierpnia w Jugowie na terenie prywatnej posesji nieznany sprawca postrzelił śrutem psa, z którym właściciel udał się do weterynarza gdzie udzielono mu pomocy - potwierdza Krzysztof Bal z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. - W sprawie prowadzone jest postępowanie sprawdzające. Trwają czynności zmierzające do ustalenia świadków oraz sprawcy czynu - dodaje policjant.
Opinia weterynarza
Weterynarz przyjął psa z objawami ostrego bólu brzucha. Właściciel podejrzewał początkowo zatrucie. Jednak po wykonaniu prześwietlenia na zdjęciu widoczny był śrut z wiatrówki. Po przeprowadzonych oględzinach prawdopodobnego miejsca postrzału, na skórze zlokalizowano niewielką świeżą ranę odpowiadającą średnicy śrutu. Do rany wchodziły włosy, które zostały wciągnięte do środka w momencie postrzelenia. Kierunek strzału i umiejscowienie śrutu wskazywały, że przeszedł on ok. 6 cm w okolicy podżebrowe, a strzał został prawdopodobnie wykonany z pewnej wysokości, o czym świadczy kierunek przebiegu śrutu.
Wcześniejsze zatargi pod lupą śledczych
Śledczym już od dłuższego czasu znany jest zatarg między sąsiadami. - Prowadziliśmy postępowanie z zawiadomienia żony mężczyzny o groźby karalne i dysponowanie egzemplarzem broni przez wskazaną przez nią osobę - mówi Jan Sałacki, szef kłodzkiej prokuratury. - Zawiadomienie wpłynęło do nas z końcem lipca ubiegłego roku. Postępowanie było prowadzone w kierunku zarzutów stawianych przez zgłaszającego i zostało umorzone postanowieniem prokuratora w kwietniu 2019 r. Nie było dowodów wskazujących na to, że były wypowiadane groźby bądź, że wskazany mężczyzna posiada ł broń nielegalnie - ocenia prokurator.
Sprawa w sądzie
Sąsiad Pana Tadeusza również oskarża. Już 2 października w świdnickim Sądzie Okręgowym odbędzie się rozprawa, a na ławie oskarżonych zasiądzie właściciel postrzelonego psa. - Mężczyzna był przez Prokuraturę Rejonową w Kłodzku oskarżony o popełnienie kilku zarzuconych mu przestępstw m.in. o groźby i zniszczenie mienia. W tej sprawie przed Sądem Rejonowym w Kłodzku zapadł wyrok w marcu 2019 r., który został zaskarżony i Sąd Okręgowy w Świdnicy ma się odnieść do apelacji złożonej do tego wyroku - ujawnia Jan Sałacki.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Kto nafaszerował psa śrutem?

Obrazek użytkownika ....
  • ....
  • 04-10-2019

Właściciel psa To dziad A nie sasiad kąfident i złodziej i klamczuch.Chlop którego oskarża domu mu przez wiele lat pilnował a ten mu okna kazał zamurować i o wiele innych jego zdaniem nieprawidłowości wokół domu podpieprzał .Na niedobór złego sąsiadów mu przed dom sprowadził jeszcze gorszych od niego.Sam ma też konflikt z nimi teraz.Szkoda psa A tadeusza wcale To źli ludzie.Mieszczuchy wont do miasta,Wieś żyje swoimi prawami,tradycjami i regułami a nie kąfidencją miejską po przez donosy do urzędników
Obrazek użytkownika Karolina
  • Karolina
  • 05-11-2019

Potwierdzam słowa poprzedniego czytelnika . Pan Tadeusz Dutkiewicz to zły człowiek. Został teraz skazany za napaść, wyłudzenia, zniszczenie mienia, groźby karalne. Ludzie uważajcie na niego.
Obrazek użytkownika Zofia Dudkiewicz
  • Zofia Dudkiewicz
  • 18-11-2019

Znam Tadka 30 lat.Wiem że to niegłupi facet i wiem , że wielu sąsiadów, szczególnie pijaków i nierobów, zazdrości mu sprytu w zarabianiu pieniędzy,czy tez podróży po Europie samochodem kempingowym. Niektórzy mówią ,że jest głupi że tak dużo pracuje w wieku 67lat .Nic nie ma za darmo zamiast tracić czas na wódkę i dziwki weżcie się za robotę dla rodziny i Kraju.

foto ilustracyjne:
pixabay.com

Nie tylko jeżdżą do zdarzeń i często narażają życie, by ocalić nasze. Są też wyśmienitymi kucharzami, a podczas służby sami potrafią zadbać o swoje żołądki. Często wręcz wybornie.

Była kontrola na terenie Willi Konrad. Będą wycinać kasztanowce.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×