REKLAMA

Listopad szansą dla oddziału?

Dr Tadeusz Stępkowski dał dyrekcji kłodzkiego szpitala dwa miesiące na znalezienie lekarzy.

Później będzie decydował, czy zostać czy opuścić noworudzki oddział wewnętrzny. Teraz okazuje się, że to listopada może być miesiącem przełomowym dla oddziału.
Szansa dla noworudzkiego oddziału wewnętrznego może pojawić się na początku listopada. - Pod koniec października kończą się staże lekarskie. Wówczas, po egzaminie lekarskim, będziemy wiedzieć ilu będzie chętnych na specjalizację z interny - tłumaczy Jadwiga Radziejewska, dyrektor kłodzkiego szpitala, pod który podlega noworudzka lecznica. - Rezydentom do pensji dopłacamy z własnej kieszeni po 500 zł, a chętnych i tak brakuje - dodaje Radziejewska. Do tej pory nie garnęli się do pracy na noworudzkim oddziale. Czy to się zmieni, czas pokaże. To jednak jedyna szansa, aby oddział nadal funkcjonował. Dziś dr Tadeusz Stępkowski na oddziale jest sam. Zamiast 60 pacjentów w miesiącu (jak przewiduje kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia), dr Stępkowski przyjmuje 90. A to jest na granicy wytrzymałości. - Sił starcza do pewnego momentu. Żona pracuje we Wrocławiu i żyjemy tak trochę po cygańsku. Czy odejdę – nie wiem. Nie po to wracałem, żeby się znów zwalniać, ale muszą kogoś znaleźć - ocenia lekarz.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Listopad szansą dla oddziału?

Mieszkańcy pytają, czy Słupiec podzielony jest na Polskę „A” i Polskę „B”. O co chodzi? Chodzi o niewyremontowane pobocze na ul. Kwiatkowskiego przy budynku nr 21.

Jerzy Dec to radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, który w tegorocznych wyborach otrzymał 8 880 głosów, a wraz z nimi mandat zaufania wyborców.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×