REKLAMA

Co będzie dalej?

foto: dolny-slask.org.pl

Są remonty, czy ich nie ma? Zastanawiają się już nie tylko mieszkańcy Radkowa, ale też prokurator, konserwator zabytków i inspektorzy nadzoru budowlanego.

Co dalej z budynkiem po radkowskim szpitalu? Od kilku lat jego właścicielem jest wrocławska spółka OZBUD. Burmistrz Jam Bednarczyk ma już dość patrzenia, jak budynek popada w ruinę przez brak znaczących remontów. Doniósł na właścicieli do prokuratury. Ma nadzieję, że teraz to śledczy zmuszą ich do remontu budynku i jego wykorzystania - np. z myślą o turystach. - Złożyłem zawiadomienia do prokuratury, powiatowego inspektora nadzoru budowlanego i konserwatora zabytków - wymienia burmistrz Bednarczyk. Urzędnicy tych instytucji na swoich biurkach od miesiąca mają donos Bednarczyka. Co z nimi zrobili? - Tutejszy organ nadzoru budowlanego prowadzi aktualnie postępowanie wyjaśniające w sprawie stanu technicznego budynku byłego szpitala w Radkowie. W chwili obecnej nie zapadło jeszcze rozstrzygnięcie w sprawie - informuje nas Zdzisław Wosiek z kłodzkiego nadzoru budowlanego. - Prowadzone jest dochodzenie w komisariacie policji w Nowej Rudzie pod kątem niedopełnienia obowiązków właściciela na nieruchomości w zakresie utrzymania obiektu w należytym stanie technicznym poprzez zaniechania prowadzenia wymaganych remontów - mówi Jan Sałacki, szef kłodzkiej prokuratury. W tym przypadku w najbliższych dniach śledczy powinni podjąć decyzję, co dalej.
Spór z kampanią wyborczą w tle?
Tymczasem właściciele budynku nie mają sobie nic do zarzucenia. O dalszych planach związanych z budynkiem mówić jednak nie chcą. - Rozumiem stanowisko burmistrza w okresie narastającej kampanii wyborczej, ale w tym zakresie nie odpowiada ono prawdzie. Budynek nie popada w ruinę. Wyremontowaliśmy go i zabezpieczyliśmy w taki sposób, żeby w nią nie popadał. Wykonaliśmy m.in. poszycie dachu, położyliśmy izolację, osuszyliśmy budynek, zabezpieczyliśmy go przed zalaniem i mrozami oraz wywieźliśmy gruz - przekonuje nas Kazimierz Zieliński, wiceprezes spółki OZBUD. - Nadzór budowlany stwierdził dokładnie to samo. Stanowisko nadzoru kłóci się z tym, co mówi burmistrz. Na razie nie chcę mówić o planach związanych z tym budynkiem. Na prokuraturę wpływu nie mam, ale będziemy się bronić. A jeżeli sprawy pójdą za daleko, to my również będziemy podejmować kroki prawne - dodaje. Na potwierdzenie swoich słów, Kazimierz Zieliński wysłał nam pismo, otrzymane po oględzinach inspektorów z nadzoru budowlanego. Czytamy w nim m.in. że nieruchomość stanowi teren budowy. Właściciel w ciągu 14 dni od dnia oględzin zobowiązał się dostarczyć do nadzoru kopię pozwolenia na budowę i dziennik budowy. Nadzór potwierdził też zakres wykonanych na nieruchomości prac, o których mówił Zieliński.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Co będzie dalej?

Obrazek użytkownika Mcwiesniak
  • Mcwiesniak
  • 08-06-2018

Brawo Bednarczyk brawo
Obrazek użytkownika Brawo
  • Brawo
  • 08-06-2018

Co Bednarczyk zrobił w tej sprawie ? Donos napisał. No jest czego gratulować.
Obrazek użytkownika Dariusz
  • Dariusz
  • 11-06-2018

W Radkowie w ratuszu siedzi burmistrz "ja nic nie mogę to radni decydują" więc chyba czas na emeryturę panie Bednarczyk.

foto: pixabay.com

Radkowskiej straży miejskiej nie jest obojętny los zwierząt. Tak przynajmniej twierdzą funkcjonariusze, którzy w 2018 r. podjęli 12 interwencji w sprawie zwierząt.

W takim lokalu mieszka trójka małych dzieci

Ten budynek nie ma fundamentów. Nikt nie pamięta, kiedy cokolwiek tu remontowano. Ściany pękają. Mieszkań dogrzać nie można, a ściany od podłogi do sufitu pokrywa grzyb. Lokatorzy rozkładają ręce i proszą o jedno - o godne warunki do życia.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×