REKLAMA

Co będzie dalej?

foto: dolny-slask.org.pl

Są remonty, czy ich nie ma? Zastanawiają się już nie tylko mieszkańcy Radkowa, ale też prokurator, konserwator zabytków i inspektorzy nadzoru budowlanego.

Co dalej z budynkiem po radkowskim szpitalu? Od kilku lat jego właścicielem jest wrocławska spółka OZBUD. Burmistrz Jam Bednarczyk ma już dość patrzenia, jak budynek popada w ruinę przez brak znaczących remontów. Doniósł na właścicieli do prokuratury. Ma nadzieję, że teraz to śledczy zmuszą ich do remontu budynku i jego wykorzystania - np. z myślą o turystach. - Złożyłem zawiadomienia do prokuratury, powiatowego inspektora nadzoru budowlanego i konserwatora zabytków - wymienia burmistrz Bednarczyk. Urzędnicy tych instytucji na swoich biurkach od miesiąca mają donos Bednarczyka. Co z nimi zrobili? - Tutejszy organ nadzoru budowlanego prowadzi aktualnie postępowanie wyjaśniające w sprawie stanu technicznego budynku byłego szpitala w Radkowie. W chwili obecnej nie zapadło jeszcze rozstrzygnięcie w sprawie - informuje nas Zdzisław Wosiek z kłodzkiego nadzoru budowlanego. - Prowadzone jest dochodzenie w komisariacie policji w Nowej Rudzie pod kątem niedopełnienia obowiązków właściciela na nieruchomości w zakresie utrzymania obiektu w należytym stanie technicznym poprzez zaniechania prowadzenia wymaganych remontów - mówi Jan Sałacki, szef kłodzkiej prokuratury. W tym przypadku w najbliższych dniach śledczy powinni podjąć decyzję, co dalej.
Spór z kampanią wyborczą w tle?
Tymczasem właściciele budynku nie mają sobie nic do zarzucenia. O dalszych planach związanych z budynkiem mówić jednak nie chcą. - Rozumiem stanowisko burmistrza w okresie narastającej kampanii wyborczej, ale w tym zakresie nie odpowiada ono prawdzie. Budynek nie popada w ruinę. Wyremontowaliśmy go i zabezpieczyliśmy w taki sposób, żeby w nią nie popadał. Wykonaliśmy m.in. poszycie dachu, położyliśmy izolację, osuszyliśmy budynek, zabezpieczyliśmy go przed zalaniem i mrozami oraz wywieźliśmy gruz - przekonuje nas Kazimierz Zieliński, wiceprezes spółki OZBUD. - Nadzór budowlany stwierdził dokładnie to samo. Stanowisko nadzoru kłóci się z tym, co mówi burmistrz. Na razie nie chcę mówić o planach związanych z tym budynkiem. Na prokuraturę wpływu nie mam, ale będziemy się bronić. A jeżeli sprawy pójdą za daleko, to my również będziemy podejmować kroki prawne - dodaje. Na potwierdzenie swoich słów, Kazimierz Zieliński wysłał nam pismo, otrzymane po oględzinach inspektorów z nadzoru budowlanego. Czytamy w nim m.in. że nieruchomość stanowi teren budowy. Właściciel w ciągu 14 dni od dnia oględzin zobowiązał się dostarczyć do nadzoru kopię pozwolenia na budowę i dziennik budowy. Nadzór potwierdził też zakres wykonanych na nieruchomości prac, o których mówił Zieliński.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Co będzie dalej?

Obrazek użytkownika Mcwiesniak
  • Mcwiesniak
  • 08-06-2018

Brawo Bednarczyk brawo
Obrazek użytkownika Brawo
  • Brawo
  • 08-06-2018

Co Bednarczyk zrobił w tej sprawie ? Donos napisał. No jest czego gratulować.
Obrazek użytkownika Dariusz
  • Dariusz
  • 11-06-2018

W Radkowie w ratuszu siedzi burmistrz "ja nic nie mogę to radni decydują" więc chyba czas na emeryturę panie Bednarczyk.

Jest pomysł na rozbudowę przedszkola we Włodowicach, ale do rozpoczęcia działań jeszcze daleka droga. Najpierw trzeba znaleźć kasę.

Około 2 tys. zł potrzeba, aby rozwiązać problem z oknami, o których wymianę walczy Pan Daniel z dzielnicy Drogosław.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×