REKLAMA

Skarbówka bez kar

foto: pixabay.com

Mieszkańcy i przedsiębiorcy rozliczyli się ze skarbówką, a koronawirus ochronił spóźnialskich przed grzywną za nieterminowe rozliczenie się z podatku.

Za 2019 r. w noworudzkiej skarbówce rozliczyło się 1119 przedsiębiorców z miasta Nowa Ruda. 521 z gminy Nowa Ruda i 436 z miasta i gminy Radków.

Bez kar

W tym roku w związku z pandemią koronawirusa rozliczający się z Urzędem Skarbowym nie musieli martwić się karami za nierozliczenie się ze skarbówką w terminie. - Zgodnie z obowiązującymi przepisami standardowo termin złożenia zeznania podatkowego przez osoby fizyczne upływa 30 kwietnia każdego roku. Jednak w tym roku, z uwagi na ogłoszony stan epidemii Ministerstwo Finansów w „Tarczy antykryzysowej” wprowadziło przepis o braku sankcji za złożenie zeznania podatkowego i zapłaty podatku po terminie, jeśli nastąpi to do końca maja 2020 r. - mówi Bernadeta Piontek, naczelnik Urzędu Skarbowego w Nowej Rudzie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Skarbówka bez kar

Czwartek, 29 października, przyniósł 857 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.

Druga fala pandemii skutkuje zwiększoną liczbą wniosków o wsparcie działań przeciwkryzysowych samorządów, systemu ochrony zdrowia, służb sanitarnych, ośrodków pomocy społecznej i innych instytucji przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Aby usprawnić proces zamawiania wsparcia w marcu powstała „Platforma Wsparcia WOT”, dzięki której proces wnioskowania o pomoc wojska został maksymalnie uproszczony i odbiurokratyzowany.

W powiecie kłodzkim mamy dziś 3 nowe zachorowania: 2 w gminie Nowa Ruda i jedno w Gminie Bystrzyca Kłodzka - 1

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×