REKLAMA

Zalewa i będzie zalewać

foto ilustracyjne pixabay.com

Znowu zalewa drogę wojewódzką we Włodowicach. Powód Wszystko spływa w dół z drogi powiatowej prowadzącej do Krajanowa. Sprawdzamy jak długo to jeszcze potrwa.

- Problem zalewania i zanieczyszczania drogi powiatowej oraz drogi wojewódzkiej we Włodowicach wynika bezpośrednio z niewłaściwego wykonania dwóch zjazdów z drogi powiatowej - mówi nam Bogusława Przybyłowicz ze Starostwa Powiatowego w Kłodzku. Już przed dwoma laty w lutym Zarząd Dróg Powiatowych w Kłodzku wydał właścicielowi dwóch działek decyzje administracyjne na przebudowę dwóch zjazdów z drogi powiatowej. Po jednym zjeździe na każdą z działek. W decyzjach tych zarządca dróg wskazał jak to ma być zrobione, zgodnie z ministerialnym rozporządzeniem. - Była też konieczność wykonania pod zjazdami przepustów z obustronnymi ściankami czołowymi w technologii żelbetowej, zaprojektowania i wykonania zjazdów w sposób uniemożliwiający napływ wód opadowych z terenu działki na drogę powiatową, uzgodnienia z dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Kłodzku przed rozpoczęciem robót budowlanych projektu budowlanego przebudowy zjazdów - wylicza Bogusława Przybyłowicz.
Zjazdy przebudowano
I co prawda zjazdy zostały wtedy przebudowane przez właściciela działek, na które prowadzą. Niestety, jak mówią urzędnicy, bez spełnienia wskazanych wymogów. - Dlatego 18 czerwca tego roku właściciel działek został pisemnie wezwany do uporządkowania drogi powiatowej na odcinku od wjazdu na swoją działkę do skrzyżowania z drogą wojewódzką we Włodowicach oraz dopełnienia formalności związanych z uzgodnieniem brakującej dokumentacji i wykonaniem zjazdów zgodnie z obowiązującymi przepisami, które zabezpieczą drogi powiatową i wojewódzką przed podobnymi zdarzeniami, czyli przed zanieczyszczeniem błotem - mówi Przybyłowicz. Właściciel działek miał na to czas do 19 lipca.
Bez efektu
Do dziś prace te nie zostały wykonane. Nie uregulowano też spraw związanych z brakującą dokumentacją dotyczącą zjazdów na działki. - Zarząd Dróg Powiatowych w Kłodzku będzie prowadził dalsze działania przewidziane przepisami prawa w celu zaprzestania zanieczyszczania drogi powiatowej i drogi wojewódzkiej - zapewnia Przybyłowicz.
I na koniec dobra informacja. W przyszłym roku zostanie wykonany projekt budowlany na przebudowę drogi Włodowice-Świerki. Gdy będzie gotowy, wtedy władze starostwa zaczną zastanawiać się skąd zdobyć fundusze na remont drogi.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Zalewa i będzie zalewać

Była kontrola na terenie Willi Konrad. Będą wycinać kasztanowce.

Droga Raszków-Wambierzyce szybko nie zostanie wyremontowana.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×