REKLAMA

Wymień piec póki jest kasa

foto: pixabay.com

O dofinansowanie na wymianę starego kopciucha na piec ekologiczny mieszkańcy miasta i gminy Radków mogą starać się do 14 października.

Do tej pory mieszkańcy miasta i gminy Radków nie mogli otrzymywać dotacji na wymianę pieców grzewczych w swoich domach i mieszkaniach, bo władze gminy nie sięgały po tego typu fundusze. Teraz to się zmieniło. - Program skierowany jest przede wszystkim do osób fizycznych, domów jednorodzinnych, w zabudowie bliźniaczej i szeregowej, właścicieli mieszkań i wspólnot mieszkaniowych - mówi Aleksandra Kowalczyk z Urzędu Miasta i Gminy Radków - Łącznie mamy 428 tys. zł na całą gminę z czego 60% przeznaczyliśmy na mieszkania, a 40% przekierowaliśmy na domy jednorodzinne. Maksymalny próg finansowania w przypadku domu jednorodzinnego to 20 tys. zł, a w przypadku mieszkania 10 tys. zł. Mieszkaniec do projektu dopłaca 30%, a refundowane jest mu 70%, w których 30% pochodzi z budżetu gminy - zaznacza urzędniczka. Zainteresowani wymianą starego kopciucha szczegółowe informacje otrzymają w punkcie kontaktowym przy ul. Rynek 6 w Radkowie (wizytę trzeba umówić telefonicznie 74 87 12 270). Pytania dotyczące programu i naboru można kierować również wysyłając e-maila na: j.jarosinski@radkowklodzki.pl, e.topor@radkowklodzki.pl, a.kowalczyk@ radkowklodzki.pl

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wymień piec póki jest kasa

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Fot. Pixabay

Od początku wakacji, czyli od 1 lipca Straż Graniczna nie zezwoliła na wyjazd z kraju 86 obywatelom Polski, którzy mieli nieważne dowody osobiste lub dokumenty paszportowe.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×