REKLAMA

Znów kasa na Świdnicką

Są kolejne pieniądze na realizację największej drogowej inwestycji w Nowej Rudzie. Ponad 311 tys. zł pójdzie na dodatkowe roboty przy remoncie ul. Świdnickiej.

Dokładnie 311 tys. 777 zł - tyle dodatkowo pochłonie remont ul. Świdnickiej w dzielnicy Drogosław. Pieniądze zostaną podzielone na pule i przeznaczone na: usunięcie kolizji z siecią teletechniczną przy zakładzie ZPAS (34 tys. 400 zł), usunięcie kolizji i wykonanie przyłączy do odwodnienia budynków (89 tys. 790 zł), naprawę muru oporowego, schodów i chodnika przy ul. Świdnickiej 75-76 (187 tys. 587 zł).
Remont z długą historią
Ta największa drogowa inwestycja miała zakończyć się w lipcu. Zakończy się - przynajmniej teoretycznie - 10 września. Wszystkiemu winne są dodatkowe roboty, które niespodziewanie wyniknęły podczas remontu i pochłonęły już kilkaset tysięcy złotych. - One postępują wraz z postępem robót. Roboty dodatkowe związane są przede wszystkim z podbudową drogi na odcinku od Ludwikowic Kł. przez ul. Świdnicką do skrzyżowania z ul. płk Sokola - informował w kwietniu burmistrz Tomasz Kiliński, gdy kolejne setki tysięcy złotych z budżetu miasta wówczas przeznaczano na dodatkowe remonty. Małgorzata Nowakowska z firmy Eurovia (która jest wykonawcą prac) również podkreślała, że wykonanie dodatkowych prac, wcześniej nieuwzględnionych w projekcie, jest konieczne do prowadzenia dalszej ich części wynikających z ustalonego wcześniej harmonogramu robót.
Olbrzymia inwestycja
Remont Świdnickiej to na razie ostatnia tak duża inwestycja drogowa w mieście. Jak mówił nam burmistrz Kiliński, w kolejnych latach nie przewiduje się już tak olbrzymich remontów. Obecnie prowadzone prace miały zakończyć się w lipcu, teraz oficjalnie obowiązuje termin 10 września. - Wykonawca nie zgłaszał nam opóźnień - mówił nam w tym tygodniu burmistrz Tomasz Kiliński. Część mieszkańców widząc postęp robót nie wierzy jednak, że ten termin uda się dotrzymać. Nieoficjalnie mówi się, że roboty mogą potrwać nawet do końca roku.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (4): Znów kasa na Świdnicką

Obrazek użytkownika NT
  • NT
  • 17-08-2018

Brawo nasz Tomasz!
Obrazek użytkownika zzz
  • zzz
  • 17-08-2018

Idą wybory - trzeba szukać dodatkowych głosów.
Obrazek użytkownika NT
  • NT
  • 17-08-2018

zzz masz rację, nasz Tomasz musi wygrać w I turze. Szkoda kasy na II turę wyborów.
Obrazek użytkownika józek
  • józek
  • 02-10-2018

opóżnienia ,bo gościu, który robi od sokola do ludwikowic ma dwie stare kapiące olejem koparki ,dwa stare kamazy i paru ludzi z łapanki.tu pogrzebie ,tam pogrzebie i jeszcze kasę większą wygrzebie.od sokola w dół ulica wygląda jak nowa.od sokola w górę jakby miała 30 lat.krawężniki zdewastowane.brudne całe w oleju z koparek,chodniki brudne z oleju i asfaltu.ciekawe kto ten bajzel odbierze?

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×