REKLAMA

Geopark powstanie w Radkowie

Będzie geopark w Radkowie.

Geopark ma powstać w ramach polsko-czeskiego projektu „Rozwój ruchu turystycznego i geoturystyki w regionie Sudetów Środkowych”. Geopark będzie miał powierzchnię ponad pół hektara. Jego główną bazą będzie teren zlokalizowany przy parkingu nad radkowskim zalewem. - Po lewej stronie. Na obszarze, który dziś jest zalesiony. Od tego miejsca będą rozchodzić się szlaki turystyczne - zapowiada Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. Na jego terenie mają powstać m.in. elementy małej architektury, które będą niezbędne do ekspozycji kolekcji dużych eksponatów kamiennych z różnych epok geologicznych. Ścieżki dydaktyczne będą wyposażone w bazę dydaktyczną oraz przestrzenie do ekspozycji materiałów geologicznych. Ma tu też powstać miejsce do rekreacji z możliwością biesiadowania. Budowa ma zakończyć się do 30 sierpnia 2019 r.
Geoturystyka i Geoparki
Geoturystyka staje się coraz bardziej popularna formą turystyki. Bazuje ona na obiektach geologicznych. W kręgu jej zainteresowań są m.in. obiekty i procesy geologiczne, ekspozycje i muzea związane z naukami o ziemi, czy kamieniołomy i kopalnie o znaczeniu historycznym. Szansą na jej rozpowszechnienie na szeroką skalę okazała się m.in. koncepcja tworzenia Geoparków. Są to obszary chronione o dokładnie wyznaczonych granicach. Obejmują one stanowiska dziedzictwa geologicznego, które mają istotne znaczenie naukowe dla geologii, ale też obiekty unikatowe, reprezentatywne dla danego regionu i jego historii geologicznej. Geoparki to także obszary cenne z archeologicznego, ekologicznego, historycznego, czy kulturowego punktu widzenia.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Geopark powstanie w Radkowie

foto: użyczone

Ręce opadają. Na cmentarzu w Ścinawce Dol. znów jest bałagan - alarmują mieszkańcy.

foto: pixabay.com

Zabił kolegę i poszedł siedzieć. Dziś jest na wolności. Wrócił do rodzinnej wsi, a jej mieszkańcy zastanawiają się jak będzie dalej?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×