REKLAMA

Jest kasa na zabytki

5 milionów złotych przeznaczył w tym roku marszałek województwa dolnośląskiego na ochronę zabytków w regionie.

Kasa trafi też do Wambierzyc i Świerk. W Wambierzycach kasa pójdzie na remont elewacji bazyliki. Wysokość dotacji to 30 tys. zł. Z kolei 25 tys. zł trafi do parafii pw. św. Mikołaja w Świerkach. Za przyznane pieniądze wykonana będzie izolacja pionowa i pozioma fundamentów, zostaną osuszone mury i przeprowadzony zostanie remont tynków elewacji kościoła należącego do tej parafii. O dofinansowanie ubiegało się blisko 300 obiektów, których koszt renowacji to ponad 32 mln zł. Dotacje otrzyma 146 z nich.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Jest kasa na zabytki

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×