REKLAMA

Pamięci Profesora Witolda Rotera

Odsłonięcie obelisku na skwerze przy noworudzkim rynku

W piątek (02.06) odbyły się obchody upamiętniające życie oraz pracę wybitnego polskiego matematyka - Profesora Witolda Rotera. Część swojej kariery naukowej W.Roter spędził w noworudzkim "ogólniaku" (lata 50-60), gdzie odbyła się uroczysta akademia, zwieńczona odsłonięciem przez małżonkę Jadwigę Roter - pamiątkowej tablicy. Oprócz absolwentów i rodziny naukowca w uroczystości udział wzięli: burmistrz Tomasz Kiliński, wicestarosta Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk oraz kadra akademicka wrocławskich uczelni.

UM Nowa Ruda

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Pamięci Profesora Witolda Rotera

fot. ilustracja

Trzy osoby trafiły do szpitala po tym jak na skrzyżowaniu ulic Kłodzkiej z Radkowską w Nowej Rudzie doszło do kolizji.

Przywłaszczyła sobie pieniądze za które dzieci miały pojechać na wymarzone wakacje! Teraz nieuczciwej nauczycielce grozi nawet do pięciu lat więzienia!

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×