REKLAMA

Dziury i błoto = droga

foto ilustracyjne

Kamienie, dziury, błoto i jedna wielka tragedia. Tak mieszkańcy Ścinawki Dolnej mówią o drodze przebiegającej koło byłej cegielni, a prowadzącej do ich domów. Pytają też burmistrza: kiedy obiecany remont?

Chodzi o drogę dojazdową do kilku domów w pobliżu dawnej cegielni w Ścinawce Dol. Ludzie wytykają burmistrzowi, że obiecał remont, ale go nie zrobił. - Chodzi o drogę dojazdową do mojego domu i sąsiadów. Miała być ona robiona już dwa lata temu i temat ucichł. Teraz burmistrz mówi, że do dwóch domów nie opłaca się robić drogi - mówi nam pan Jacek, jeden z mieszkańców (dane do wiadomości redakcji). - Nadleśnictwo wozi tędy drewno. Powyżej mojego domu mają plac, a na dole przy drodze składują drzewo. Nieraz jest tak, że muszę czekać aby przejechać, aż się rozładują. Błota jest tu powyżej kostek. Droga ogólnie jest w bardzo złym stanie. Tu są tylko kamienie, dziury i błoto - przypomina mieszkaniec.

Na czołowej pozycji

Jan Bednarczyk temat zna i jak mówi, czeka na decyzję wojewody. - Droga jest zgłoszona jako ta, która ucierpiała w wyniku gwałtownych opadów deszczy. Jest jedną z pięciu dróg do odbudowy na odcinku 400 metrów, jest na czołowej pozycji - przekonuje Bednarczyk. - Jeżeli otrzymamy dofinansowanie od wojewody, to będzie robiona w pierwszej kolejności - zapewnia burmistrz. Odbudowa tej drogi to ogromny koszt, bo jak szacuje burmistrz będzie kosztować prawie pół miliona złotych.

Drewno będą wozić

Leśnicy drewno przewozili i będą przewozić, bo to jest droga prowadząca do lasu. - Według konstrukcji i projektu jest drogą wzmocnioną. Tak samo było w Ścinawce Śr. na ul. Polnej, Leśnej i teraz na odbudowanej drodze na ul. Wojska Polskiego, do której remontu Nadleśnictwo Jugów dołożyło 105 tys. zł, a pieniądze poszły na wzmocnienie korpusu drogi - przypomina Bednarczyk. - W Ścinawce Dolnej również jak będzie projekt, to będziemy zabiegać o wsparcie leśników przy remoncie tej drogi - zapewnia burmistrz.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Dziury i błoto = droga

Szpital w Dzierżoniowie poinformował, że od dziś (4 kwietnia) do odwołania wstrzymane zostają przyjęcia pacjentek do porodów fizjologicznych i cięć cesarskich na oddział ginekologiczno – położniczy. Część ginekologiczna oddziału funkcjonuje bez zmian.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×