REKLAMA

Sokolec. Nie żyje sołtys Andrzej Chmielarz

Andrzej Chmielarz chorował na włóknienie szpiku

Andrzej Chmielarz chorował na włóknienie szpiku. Zmarł po ciężkiej walce. Jak wspominają go sołtysi?

Sokolec. Andrzej Chmielarz chorował na włóknienie szpiku. Chorobę, w której przebiegu, w szpiku kostnym dochodzi do rozrostu klonu nowotworowych komórek macierzystych. Pod koniec 2019 roku przeszedł przeszczep. Szpik oddała mu siostra. W maju ubiegłego roku sołtys dostał zatoru płuc. Udało się go uratować, ale konieczne było przetaczanie krwi, na które Andrzej Chmielarz jeździł co tydzień do wałbrzyskiego szpitala na oddział hematologii. Krwi potrzebował cały czas. Często organizowano też zbiórki i ponawiano apele o jej oddawanie.

Andrzej Chmielarz przez 15 lat pracował na kopalni. Zawsze powtarzał, że nie brakowało tam azbestu czy uranu co stało się główną przyczyna jego choroby. Jednak nawet gdy był osłabiony chorobą mówił, że jest i będzie sołtysem Sokolca. Został nim do samego końca. Gospodarz Sokolca zmarł w ubiegłym tygodniu.

Na łamach Gazety Noworudzkiej sołtysa wspominają go jego koledzy i koleżanki z sąsiednich wsi:

WACŁAW ŁUKASIEWICZ, sołtys Świerków

Zawsze będę go dobrze wspominał. Był spokojnym człowiekiem. Współpracowaliśmy, wspieraliśmy się jako sołtysi. Jak mi czegoś brakowało, to pożyczałem od niego, a on ode mnie. Wymienialiśmy się doświadczeniami. Andrzej do końca martwił się tą swoją wioską. Dzwonił do mnie i mówił, że boisko nie skoszone, a on chciał, żeby było czysto. Chciał jechać na spotkanie sołtysów. Był bardzo oddanym dla sołectwa i ciepłym człowiekiem. To był dobry sołtys.

ŁUCJA WOŹNIAK, była sołtys Włodowic

Bardzo dobrze zapisał się w mojej pamięci. Był bardzo uczynny, kontaktowy. Naprawdę wspaniały człowiek. Zawsze widywaliśmy się na różnych spotkaniach. Będę go bardzo przyjemnie wspominać.

LESZEK OREMUS, sołtys Włodowic Jestem młodym sołtysem i tak dobrze pana Andrzeja nie znałem. Po spotkaniach w Urzędzie Gminy mogę powiedzieć, że był bardzo miłym i sympatycznym człowiekiem. 

TADEUSZ BŁAZIK, sołtys Bieganowa W roku 2018 zostaliśmy razem odznaczeni jako sołtysi roku - ja i Andrzej Chmielarz. Byliśmy u wojewody po odznaczenie. Podczas zebrania wiejskiego poprosiłem o uczczenie jego pamięci minutą ciszy. Tak go pożegnaliśmy. Zebranie zaplanowałem wcześniej, a on swoją śmierć później - niepotrzebnie, bo mógł żyć. Był spokojnym człowiekiem. Nie był narwany czy wybuchowy. Według mnie miał bardzo dobry charakter i będę go bardzo dobrze wspominać.

 

<<Anna Kembrowska i Robert Odżg w sierpniu 1997 roku szli z Dusznik-Zdroju do Karłowa na obóz naukowy. Niestety nie doszli tam. 10 dni później znaleziono ich ciała>>

<<Blisko rok temu, jesienią 2020 roku, sędzia piłkarski wyrzucił 11-letniego Adama z boiska. Chłopiec zmaga się z chorobą>>

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Sokolec. Nie żyje sołtys Andrzej Chmielarz

Fot. Pixabay

Dwie nowe kamery będą monitorować miasto, a kilka starych zostanie wymienionych na nowe.

Fot. Czytelnik

Potężne wichury, jakie przeszły przez powiat kłodzki wyrządziły dużo szkód. Wiatr nie ustąpi także dzisiaj.

Fot. Dolnośląska Policja

Za posiadanie nielegalnych urządzeń w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości nawet do 100 tys. zł od jednej maszyny.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×