REKLAMA

Gdzie będziemy pływać?

W Jugowie w tym roku z basenu nie skorzystamy

Fot. Gmina Nowa Ruda

Nie wszędzie zażyjemy wodnych kąpieli

Wakacje w pełni. Lato też, a w ich tle pandemia koronawirusa. Nie oznacza to jednak, że nie można będzie w miarę normalnie spędzać letnich dni np. korzystając z otwartych basenów i kąpielisk. Sprawdziliśmy, które z nich będą w tym roku otwarte, a które niestety nie.

Niestety, na basenach otwartych i kąpieliskach również będziemy musieli stosować się do zaleceń i wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
- Zalecenia są takie same jak na plażach nad morzem, czy dużych kąpieliskach. Podczas przebywania na plaży, przy ustawianiu parawanów itd. łatwiej przestrzegać zaleceń i obostrzeń. Natomiast w wodzie już trudniej. Na pływalniach krytych, na torze może być wskazana liczba kąpiących się i tyle – mówi Zdzisław Grzybowski, prezes kłodzkiego oddziału Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - Ludzie na dziko na pewno będą się kąpać. Już się kąpią – dodaje Grzybowski.

Tu nie popływamy
Sprawdziliśmy, które baseny i kąpieliska w regionie zostały otwarte, a które ze względu na pandemię i obostrzenia nie. W tym roku na pewno nie popływamy w basenie w Jugowie w gminie Nowa Ruda, a wszystko z konieczności utrzymania szczególnego reżimu sanitarnego i związanego z tym znacznego zwiększenia wydatków oraz zatrudnienia większej liczby osób. Nie skorzystamy też z kąpieliska w Srebrnej Górze. Taka decyzja zapadła pod koniec kwietnia i była wynikiem sytuacji hydrologicznej (zapowiadała się susza) oraz obostrzeń, które wykluczyły ten obiekt z listy otwartych w tym roku kąpielisk. Całkowity zakaz kąpieli jest również w wyrobisku dawnego kamieniołomu w Świerkach. Pływanie w tym miejscu może skończyć się nawet grzywną.

Tu popływamy
Oczywiście z kąpieli skorzystamy nad Radkowskim Zalewem, ale też wybierając się do Bielawy. Tamtejsze kąpielisko miejskie otwarte jest od 27 czerwca. Tu skorzystamy z kąpieli zarówno w jeziorze jak i na basenie otwartym. Oczywiście obowiązuje zachowanie odpowiedniego dystansu, a także konieczność dezynfekcji rąk. Na basenie jednocześnie może przebywać 500 osób. Czynny jest co drugi natrysk. Pod chmurką popływamy też na basenie w Głuszycy. Basen będzie otwarty od piątku, 10 lipca. Tu jednocześnie na terenie basenu będzie mogło przebywać ok. 600 osób. Ratownicy będą zwracać też uwagę na przestrzeganie odpowiedniego dystansu w wodzie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Gdzie będziemy pływać?

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Fot. Pixabay

Od początku wakacji, czyli od 1 lipca Straż Graniczna nie zezwoliła na wyjazd z kraju 86 obywatelom Polski, którzy mieli nieważne dowody osobiste lub dokumenty paszportowe.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×