REKLAMA

Jest kasa dzięki klikaniu

Pracownicy radkowskiego Domu Kultury z budżetu obywatelskiego Dolnego Śląska otrzymają kasę na spełnienie swoich dwóch pomysłów.

- Z czterech złożonych przez nas projektów przeszły dwa. „Radkowski Zlot Caravaningowy. Poznaj Góry Stołowe”, który odbędzie się pod koniec sierpnia i „Radkowska scena muzyczna”. W ramach tego projektu będziemy organizować 6 koncertów różnych zespołów, które grają fajną muzykę do posłuchania. Nie będą to jakieś zespoły topowe, ale będą to zespoły bardziej miejscowe i z Dolnego Śląska, które chcą się wypromować - opowiada Marek Kusiakiewicz, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radkowie.
Jest ból i zadowolenie
W sumie Radków złożył cztery projekty. Dofinansowania nie udało się pozyskać na projekt „Sportowa Kraina Gór Stołowych” i „Seniorzy na plus. Cykl warsztatów artystycznych”. - Jesteśmy zadowoleni, ale boli trochę, bo dwóm pozostałym projektom zabrakło tylko kilku głosów, aby uzyskać dofinansowanie. Mieszkańcy trochę nie zrozumieli zasad głosowania, bo pewne grupy zainteresowane swoim projektem nie głosowały na wszystkie, które złożyliśmy. Ale to wynika z różnych systemów głosowania, które co roku obowiązują w budżecie obywatelskim - komentuje Kusiakiewicz.
Caravaning to strzał w „10”
- Zlot Caravaningowy przyciąga do Radkowa ludzi z całej Polski i z zagranicy. Kemping w Radkowie jest znany i ceniony, bo mieliśmy już Zlot Grupy Wyszehradzkiej. Mieliśmy też zloty caravaningowe międzynarodowe. Przyjechali do nas z Norwegii, Anglii, Niemiec, Słowacji, z Węgier. Każdy cenił sobie spokój i ciszę. Przy okazji są też organizowane wycieczki i ludzie później tu wracają. Często ze swoimi znajomymi i rodzinami, a region dzięki temu staje się bardziej popularny. Nasze miejsce też żyje, bo napędza się koniunktura na kemping - przekonuje Kusiakiewicz. Projekt „Radkowski Zlot Caravaningowy. Poznaj Góry Stołowe” to 16 tys. 100 zł dofinansowania, a „Radkowska scena muzyczna” 19 tys. 200 zł.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Jest kasa dzięki klikaniu

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×