REKLAMA

Kłodzko zamiast Miedar

foto: pixabay.com

W tym roku gminne czworonogi nie będą już wywożone do schroniska w Miedarach. Gminni samorządowcy wreszcie dali się przekonać i podpisali umowę ze schroniskiem w Kłodzku.

Przez ostatni rok gminne czworonogi trafiały do schroniska oddalonego o ponad 200 km znajdującego się w Miedarach. Czas przyjazdu jego pracowników do gminy Nowa Ruda wynosił ok. 2 godzin. W dodatku każdy ich wyjazd interwencyjny kosztował 680 zł netto. Umieszczenie psa w schronisku to był wydatek 1 290 zł netto. W ubiegłym roku do schroniska w Miedarach trafiły tylko cztery gminne czworonogi. Od tego roku do schroniska będzie bliżej, bo zwierzęta będą przewożone do kłodzkiego schroniska Fundacji Pod Psią Gwiazdą. - Z poprzednim schroniskiem gmina współpracowała rok. 2 stycznia podpisaliśmy umowę ze schroniskiem w Kłodzku. Umowa została podpisana do końca roku - mówi nam Barbara Adamska z urzędu gminy. - Gmina zobligowana jest do wysłania zapytania ofertowego, w odpowiedzi na które kłodzkie schronisko zaproponowało najkorzystniejszą cenę - przyznaje urzędniczka.
To dobry krok
Swojego zadowolenia z tego posunięcia nie kryją przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami działającego w Ząbkowicach Śl., które w ostatnich dniach szukało domu dla bezpańskiego psa z gminy Nowa Ruda. - W naszej opinii schronisko w Miedarach to złe schronisko. Zabieraliśmy stamtąd dwa psy. To było trzy lata temu. Może teraz coś się zmieniło. Budy stały wówczas piętrowo, jedna na drugiej. Gdy pies się załatwiał, to wszystko kapało na drugiego psa. Dziewczyny musiały jechać do najbliższego punktu kąpania psa, bo nie dało rady z nim jechać - wspomina nam Grażyna Stefaniak z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Ząbkowicach Śl. - Są schroniska dobre i złe. Psia Gwiazda jest schroniskiem dobrym, Gilów jest wspaniałym, a Azyl umiarkowanym - ocenia kobieta.
Tam gdzie taniej
Przedstawiciele ząbkowickiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami podkreślają, że urzędy często podpisują umowy tam, gdzie jest taniej. - Jeżeli mają dać 2 500 zł za psa, a jest schronisko które zgłasza chęć wzięcia go za 1 700 zł, to wiadomo, że urząd liczy pieniądze i nie patrzy na dobro psa tylko wybiera miejsce gdzie jest taniej - twierdzi Grażyna Stefaniak. - Później mamy wywózki do takich dalekich schronisk, co jest paranoją, bo często pies jest czyjś, zaginął i taki właściciel musi jechać po jego odbiór np. 600 km. Albo nie jedzie w ogóle, bo to kosztowna wyprawa. W Ząbkowicach Śl. wypracowaliśmy sobie taką współpracę z urzędem, że jak pies jest znaleziony na terenie naszej gminy to oni nas zawiadamiają lub my ich i wspólnie ustalamy co dalej - podkreśla Stefaniak.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kłodzko zamiast Miedar

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×