REKLAMA

Lato w Radkowie

Lato w pełni, wakacje też, a my sprawdzamy co będzie się działo w najbliższym czasie w radkowskiej kulturze.

Na 19 – 20 lipca zaplanowano tegoroczną, IX Wołodię pod Szczelińcem w Gajowie. Festiwal ten na stałe wpisał się w kalendarz radkowskich imprez.
- W tym roku gościć będziemy m.in. Mirosława Bakę, który poprowadzi festiwal – zachęca Marek Kusiakiewicz, dyrektor radkowskiego centrum kultury. – W ubiegłym roku prowadzącym był Artur Barciś – przypomina dyrektor.
Festiwal organizowany jest kameralnie w gajowskim parku. Scena, ludzie siedzą na kocykach, pod namiotami, na ławkach słuchając muzyki niszowej, która wpada w ucho.
- Jest to duży piknik z fajną muzyką, fajnymi wykonawcami. Gitara, muzyka i śpiew, tak można określić Wołodię pod Szczelińcem – mówi Marek Kusiakiewicz. – Coraz więcej osób przyjeżdża do Gajowa i zobaczymy co nam przyniesie za rok X jubileuszowy festiwal – dodaje dyrektor.
Sierpień
17 sierpnia czeka nas X jubileuszowy Radkowski Kabaretowy Zalew Śmiechu. Z tej okazji publiczność może liczyć na małą niespodziankę od organizatorów, ale ci szczegółów zdradzać jeszcze nie chcą. Do Radkowa przyjadą zaś kabarety: Paranienormalni, Nowaki i Weźrzesz.
- Potrzebujemy się pośmiać, bo w życiu jest różnie, ludzie muszą oderwać się od swojej codzienności, a taka impreza to duża dawka śmiechu i dobre, topowe kabarety – przypomina Kusiakiewicz. – Nasza impreza jest już zauważalna. Nikt już nie mówi, a Radków to może przyjedziemy jak będziemy mieli wolny termin. Dziś już tego nie ma – podkreśla dyrektor.
W tym roku nie zabraknie też Radkowskiego Zlotu Caravaningowego, który rozpocznie się 29 sierpnia i potrwa do 1 września. Zaproszenia na zlot zostały wysłane do wszystkich federacji europejskich.
- Spodziewamy się m.in. Czechów, Słowaków, Polaków, Norwegów, Holendrów – mówi Marek Kusiakiewicz.
Zlot Caravaningowy przyciąga do Radkowa ludzi z całej Polski i z zagranicy. Kemping w Radkowie jest znany i ceniony. Tu odbył się już Zlot Grupy Wyszehradzkiej. Były też zloty caravaningowe międzynarodowe. Każdy cenił sobie spokój i ciszę. Przy okazji zlotu organizowane są też wycieczki, a ludzie później tu wracają, często ze swoimi znajomymi, rodzinami przez co region staje się coraz bardziej popularny.
W sierpniu ruszy też projekt „Radkowska scena muzyczna”, w ramach którego odbędzie się sześć koncertów. Co miesiąc w Radkowie wystąpi inny, typowo amatorski zespół.
- Małe zespoły nie jest trudno znaleźć. Muzycy chcą się zaprezentować i zaistnieć. Koncerty znanych, topowych zespołów to ogromne koszty. Trzeba zapłacić kilkadziesiąt tysięcy zespołowi, do tego idzie technika. Koncert staje się imprezą masową, gdzie trzeba pamiętać o jej zabezpieczeniu. Wszystko to są ogromne pieniądze – mówi dyrektor. – Dla jednego zespołu angażować pieniądze rzędu 130 – 150 tys. zł. to bardzo dużo – dodaje Kusiakiewicz.
Zespoły, które wystąpią w ramach Radkowskiej Sceny Muzycznej zagrają rock, pop, jazz i blues więc każdy powinien znaleźć coś dla swojego ucha.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Lato w Radkowie

Jan Bednarczyk chce sprzedać salę wiejską, z której korzystają mieszkańcy Raszkowa.

foto: zalewradkow.pl

Domki nad Radkowskim Zalewem od strony czeskiej nie wyglądają estetycznie i psują wizerunek gminy - tak o ośrodku wypoczynkowym mówią radkowscy radni.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×