REKLAMA

Rozszarpane na oczach ludzi

To kolejny skandal w gminie Nowa Ruda dotyczący zwierząt.

Po psach z Dzikowca przyszedł czas na psy z Ludwikowic Kł., które na oczach mieszkańców rozszarpały trzy sarny.
O zdarzeniu, do którego doszło w niedzielę, 16 grudnia w Ludwikowicach Kł. poinformowała nas Agnieszka Wrobińska, która na własne oczy widziała jak psy rozszarpują sarny. - One żarły te sarny. Rozszarpywały je. Nie wiemy czyje były psy i skąd nagle przyszły -opowiada pani Agnieszka. - 4 sarny chodziły po posesji jednego z sąsiadów. Brama była otwarta. Nagle na posesję wpadły dwa psy, które rzuciły się na nie. Córka krzyknęła - mamo one rozszarpują sarny - dodaje. Jedna sarna uciekła. Trzy zostały zagryzione. - Dwie sarny zagryzły na posesji. Jedna uciekła. Jedna wybiegła na ulicę, a pies pognał za nią. Sarna się potknęła i ten ją dopadł i rozszarpał. Później tak na zmianę podchodziły do zagryzionych zwierząt i je żarły, raz do tej na ulicy, raz do tych na posesji - relacjonuje Pani Agnieszka.
Zawiadomili policję
Zszokowani mieszkańcy zawiadomili policję. Na miejscu pojawił się też weterynarz. - Policja przyjechała. Pojawił się też weterynarz. Powiedzieli, że nie mogą zabrać psów. Najlepiej jakbyśmy ich pilnowali do poniedziałku. Może zamknęli je na tej posesji. To był dla nas szok. Zabrali tylko sarny - mówi pani Agnieszka. - Przez cały dzień te psy wracały do tego miejsca. Nie mogliśmy wyjść, bo baliśmy się. Później psy zniknęły, uciekły. W poniedziałek usłyszeliśmy od urzędników, że jak nie ma psów, oni nic nie mogą - dodaje zdenerwowana mieszkanka. - O godz. 9.12 dyżurny komisariatu w Nowej Rudzie odebrał zgłoszenie, że na jednej z posesji są sarny atakowane przez psy. O godz. 9.25 policjant był już na miejscu. Powiadomił lekarza weterynarii, który na miejsce przyjechał i rozpoczął czynności - informuje Wioleta Martuszewska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.
Gmina ma obowiązek zapewnić bezpieczeństwo
Wygląda na to, że po psach z Dzikowca to kolejna sprawa zbagatelizowana przez gminę i weterynarza. Przypomnijmy też, że gmina ma podpisaną umowę ze schroniskiem w Miedarach, które znajduje się 200 km stąd. - A co to kogo obchodzi, gdzie jest podpisana umowa. Zapewnienie bezpieczeństwa, wyłapanie i wywiezie psów do schroniska to obowiązek gminy. Koszty nie są małe bo wahają się w granicach 3 tys. zł - mówi nam Renata Kaczmarczyk, inspektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami z oddziału w Świdnicy. - Nie rozumiem ich postawy - dodaje. Również przedstawiciele Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Bystrzycy Kł., w krótkiej rozmowie telefonicznej z naszymi dziennikarzami podkreślili, że są specjalne firmy wyłapujące groźne psy. Schroniska mają też do tego odpowiedni sprzęt i przeszkolonych pracowników. - Dostaliśmy kontakt do fundacji z Wałbrzycha. Teraz się boimy, bo nie wiadomo, czy te psy nie wrócą. Jeden z nich to duży wilczur, a drugi to kundel, nie mniej jednak obydwa bardzo agresywne - mówi Pani Agnieszka. O całą sprawę zapytaliśmy gminnych urzędników - czekamy na odpowiedź. Czekamy też na stanowisko przewodniczącej rady gminy Bożeny Sołek-Muzyki. Być może potrzebne jest przeprowadzenie dogłębnej kontroli, aby sprawdzić, jak w rzeczywistości realizowana jest umowa zawarta pomiędzy gminą, a schroniskiem i sprawdzenie czy nie dochodzi do niedopełnienia obowiązków służbowych przez urzędników. Być może nawet jest to sprawa dla prokuratury, bo tu podobnie jak w przypadku psów z Dzikowca mówimy o zagrożeniu, na które narażeni są ludzie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Rozszarpane na oczach ludzi

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×