REKLAMA

Szpital pod respiratorem

Wyprzedaż majątku i redukcja zatrudnienia – to ma naprawić fatalną sytuację finansową kłodzkiego szpitala.

Radni powiatowi przyjęli trzyletni program naprawczy. Przed głosowaniem uchwały w tej sprawie nie było żadnych politycznych sporów, ani nawet dyskusji. Za przyjęciem programu zagłosowało 19 radnych, tylko jeden był przeciw. Czy uchwalony program uzdrowi fatalną sytuację w kłodzkim Zespole Opieki Zdrowotnej? Na pewno nie. Walka toczy się o to, żeby powiatowy ZOZ przetrwał – Mamy za dużo budynków. Ich utrzymanie sporo kosztuje. Chcemy kumulować usługi w jednym miejscu – przyznaje Maciej Awiżeń, starosta kłodzki. Ubiegły rok kłodzki ZOZ zakończył stratą finansową na poziomie prawie 8 mln zł. W tym roku szpital wygenerował już jest 3,5 mln zł straty (pierwsze półrocze). Wprowadzenie programu naprawczego było więc niezbędne. Żeby jednak powiatowa lecznica mogą normalnie funkcjonować, zdaniem starosty Macieja Awiżenia, musi zacząć dostawać większe kontrakty z NFZ.

Najważniejsze założenia programu naprawczego

> Sprzedaż mienia Pod młotek pójdzie w 2020 roku budynek przy ul. Zawiszy Czarnego (działające tam przychodnie przeniesione zostaną do budynku przy ul. Wojska Polskiego i do szpitala w Kłodzku). W 2021 roku sprzedany zostanie budynek administracyjny przy szpitalu w Nowej Rudzie; parking w Kudowie-Zdroju i budynek przy ul. Wojska Polskiego w Kłodzku. Efekt to w sumie 6,2 mln zł.
> Redukcja zatrudnienia Obecnie w ZOZ-ie pracuje 919 osób (czerwiec 2019). Do końca tego roku liczba ta zmniejszy się o 57. W przyszłym roku da to oszczędności na poziomie 2,4 mln zł.
> Likwidacja nierentownej poradni rehabilitacyjnej ZOZ dostawał na nią 6 tys. zł miesięcznie, co nie wystarczało nawet na utrzymanie lekarza i fizjoterapeuty. Da to oszczędności rzędu 48 tys. zł rocznie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Szpital pod respiratorem

Obrazek użytkownika Pacjrnt
  • Pacjrnt
  • 26-10-2019

Czy w związku z redukcją zatrudnienia w celu osiągnięcia oszczędności Pani Radziejewska obniży sobie wynagrodzenie i zwolni Pana Marcelewicza swojego nie potrzebnego zastępcę. Powstałe oszczędności zwiększyłyby ilość świadczeń dla potrzebujących pacjentów...przez długie lata nie miała Pani zastępcy, a kondycja ekonomiczna szpitala była zdecydowanie lepsza.
Obrazek użytkownika M
  • M
  • 30-10-2019

kto dokładniej się wczyta w ten niecny plan doczyta także : 1. Zawieszenie działalności laboratorium i utworzenie punktu poboru badań. - oznacza likwidacje Laboratorium w Nowej Rudzie 2. Ograniczenie działalności leczniczej pracowni RTG w Nowej Rudzie spowoduje spadek wykonywanych badań. Redukcja zatrudnienia do ½ etatu., Pracownicy zostaną przeniesieni do pracy do szpitala do Kłodzka do Centrum Diagnostycznego. Czyli nasz szpital bez laboratorium i RTG .. https://www.prawomiejscowe.pl/api/file/GetZipxAttachment/11/1379667/preview

Henryk K. ze Ścinawki Średniej nie trafi za kraty. Zostanie zamknięty w szpitalu psychiatrycznym.

foto: pixabay.com

Oficjalnie poza jednym „Panem” bezdomnych u nas nie ma. Tak mówią urzędnicy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×