REKLAMA

Włosy życia

Maja po obcięciu włosów

11-latka oddała swoje włosy chorym na raka.

Daj włos! Wygraj życie - to ogólnopolska akcja prowadzona przez Fundację Rak`n Roll. Celem akcji jest zbiórka włosów, z których powstają peruki dla osób chorych na raka.
11-latka z wielkim sercem
Chorym, w ten szczególny sposób pomogła 11-letnia Maja, córka dyrektor radkowskiej biblioteki. Maja ścięła 31 cm włosów i przekazała na rzecz fundacji. Zostało jej drugie tyle. - Początkowo córka nie chciała ściąć włosów, a miała je przepiękne i długie. Ale takie włosy trzeba podcinać, ścinać i odpowiednio pielęgnować. Myśleliśmy o tym już wcześniej, ale temat został odsunięty - przyznaje Joanna Zyzda-Kusiakiewicz.
Zadecydował wyjazd
W ostatnich dniach córka wraz z mamą podjęły jednak odważną decyzję. Co ich do tego skłoniło? - Córka za chwilę jedzie na obóz jeździecki. Jak wyobraziłam sobie, jak ona sama będzie musiała tam myć i pielęgnować te długie włosy, to cały czas mi ta myśl doskwierała. Długo ją namawiałam. Wreszcie przełamała strach przed ścięciem włosów. Ścięła 31 cm. Drugie tyle jej zostało - cieszy się pani Joanna.
Nie do kosza
Fundacja Rak `n Roll współpracuje z salonami fryzjerskimi z całej Polski. Pomagają też właściciele salonów z naszego powiatu. - Akcja organizowana jest pod koniec maja. Nam, ze względu na wyjazd córki, udało się oddać włosy wcześniej. To bardzo dobra inicjatywa. Zamiast do kosza, włosy trafiają do osób chorych - uważa dyrektor.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Włosy życia

foto: pixabay.com

25 stycznia doszło do śmierci w pijalni piwa przy ul. Armii Krajowej w centrum Nowej Rudy. Pomimo to nadal nie ma wyników sekcji zwłok, a tym samym odpowiedzi na pytanie, co się wydarzyło.

foto: pixabay.com

W kuchennej szafce schował 2 kg amfetaminy o wartości ok. 80 tys. zł.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×