REKLAMA

Pójdą kopać trawę ?

Informacja o zakazie gry w piłkę nożną na hali sportowej w Ścinawce Śr. zbulwersowała sportowców. Burmistrz Bednarczyk zapewnia jednak, że zakazu nie ma.

Z dniem 7 stycznia wprowadza się zakaz korzystania z obiektu hali sportowej w Ścinawce Śr. na mecze i treningi piłki nożnej halowej celem zapobiegania dalszej dewastacji - taka informacja została wywieszona w hali przy ul. Sikorskiego. Zakaz, jak dalej czytamy, miał dotyczyć wszystkich korzystających osób, w tym dzieci i młodzież szkolną oraz członków klubów sportowych. Na reakcję mieszkańców nie trzeba było długo czekać. - Pan burmistrz twierdzi, że przez tę grę parkiet hali ulega zniszczeniu, co nie jest prawdą. Prawdą jest natomiast, że chłopaki z klubu sportowego i dzieci ze szkoły nie mają gdzie trenować - pisze do nas jeden z mieszkańców.
Nic się nie zmieniło
Ale burmistrz w trakcie rozmowy z dziennikarzami „Gazety Noworudzkiej” stwierdził, że takiego zakazu nie ma. - Nie ma żadnego zakazu. Są prowadzone rozmowy na temat piłki nożnej, bo hala nie jest przystosowana do gry w piłkę nożną i wchodzą pewne drużyny, które nie grają w piłkę nożną, tylko walą w ścianę piłą z taką siłą, że się kafelki i płyty korkowe odklejają - twierdzi Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. - Dyrektor opracowuje regulamin. Na razie jest wyraźne ostrzeżenie, że będzie wycofana piłka nożna. Jeżeli ktoś się chce wyżywać, to zapraszam - poniżej jest boisko, skatepark, wieża wspinaczkowa, boisko do tenisa, a nie demolować mi halę - dodaje.
Zgodnie z zarządzeniem
Bednarczyk zapowiada, że od 1 marca zmienią się zasady korzystania z hali przy ul. Sikorskiego. Z hali nie będą mogły korzystać na mecze i treningi piłki nożnej halowej grupy do 16 osób włącznie. Z ½ hali nie będą mogły korzystać też grupy do 12 osób włącznie. Wszystkie kluby sportowe z terenu gminu w dalszym ciągu będą przez 3 godz. w tygodniu mogły korzystać z hali nieodpłatnie płacąc jedynie za natrysk.
Pójdą kopać trawę?
- Jeżeli pan kierownik hali i dyrektorzy szkół nie opanują swoich uczniów w ten sposób, że będą ich uczyć gry w piłkę nożną, siatkówkę i coś innego, a nie pozwalać im na demolowanie hali, to od 1 marca pójdą wszyscy na boisko obok Biedronki i będą trawę kopać - zaznacza burmistrz.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Pójdą kopać trawę ?

Na noworudzkim cmentarzu wylano środek chwastobójczy, który popalił dosłownie wszystko.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×