REKLAMA

HIV w Radkowie?

foto: pixabay.com

Dwudziestokilkuletnia mieszkanka gminy Radków zarażona HIV-em. Najprawdopodobniej zaraził ją tym wirusem Ukrainiec pracujący w jednej z miejscowych firm w gminie Radków.

Pracownicy ośrodka zdrowia na terenie gminy Radków nie zgłosili tego zdarzenia do sanepidu, bo jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy twierdzą, że nie mają takiego obowiązku. Innego zdania są pracownicy sanepidu. - Jak wszystkie zachorowania, czy zakażenia powinien być taki przypadek zgłoszony. Zwłaszcza jeżeli znajduje się na liście chorób czy zakażeń, które podlegają obowiązkowi zgłoszenia. HIV akurat na tej liście jest i powinni to do sanepidu zgłaszać - twierdzi Krzysztof Dąda ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kłodzku. Czy zgłosić zarażenie powinna też osoba, która zachorowała? - To jest zakażenie takie samo jak każde inne i jeżeli jakiś ośrodek potwierdza obecność choroby zakaźnej, to zgłasza ją do powiatowego inspektora na terenie, którego się znajduje – potwierdza nam Magdalena Odrowąż-Mieszkowska z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej we Wrocławiu. - Ten, który stwierdzi zgłasza. Absolutnie nie robi tego chory. To zgłoszenie jest potrzebne (oprócz gruźlicy, której leczenie odbywa się w zamknięciu) tylko do celów statystycznych, żeby mieć orientację jakie choroby występują na jakim terenie - dodaje rzeczniczka. Co ciekawe, pracownicy kłodzkiej stacji Sanitarno-Epidemiologicznej rejestr zachorowań na HIV prowadzą dopiero od trzech lat. Wcześniej zajmowała się tym wrocławska stacja. Jak zapewnia Krzysztof Dąda w ciągu ostatnich trzech lat, kłodzki sanepid nie ma odnotowanego ani jednego zgłoszonego przypadku zakażenia wirusem HIV na terenie miasta i gminy Radków.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (5): HIV w Radkowie?

Obrazek użytkownika Sasha
  • Sasha
  • 31-10-2019

Sasha jom jebnoł bez gumiaka. Było auuuuu saska nie podumał
Obrazek użytkownika Sasha
  • Sasha
  • 31-10-2019

Sasha jom jebnoł bez gumiaka. Było auuuuu saska nie podumał
Obrazek użytkownika Sasha
  • Sasha
  • 31-10-2019

Sasha jom jebnoł bez gumiaka. Było auuuuu saska nie podumał
Obrazek użytkownika Blur
  • Blur
  • 05-11-2019

Może czasami zastanówcie się dziewczyny, przed kim rozchylacie wargi.
Obrazek użytkownika kizior
  • kizior
  • 09-11-2019

To może jedna z tych co w Ścinawce pod Biedrą czekają na Ukraińców bo takie młode szmaty tam krążą.Scinawka to teraz centrum handlowe to i na parkingach lachony muszą być.

fot. Zakład Karny Kłodzko

W czwartek, 1 lipca w ramach akcji #Resort Sprawiedliwości Pomaga, Zakład Karny w Kłodzku przekazał kolorowanki dla najmłodszych wychowanków Domu Dziecka w Kłodzku

Fot. PWSZ w Nysie

Studenci architektury przystąpili do obrony prac inżynierskich. Nowi inżynierowie opracowali ciekawe projekty architektoniczne.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×