REKLAMA

Słomą w biuro

Oświadczenie senatora Aleksandra Szweda

Kilka snopków słomy, na nich zdjęcie senatora, a obok transparent z napisem: „Aleksander Szwed zdrajca polskich rolników”

Taka scenografia pojawiła się w środę, 21 października, pod biurem senatorskim w Radkowie. W Kłodzku były tylko snopki ze słomą. To kolejna akcja w ramach protestu wobec przygotowywanej przez PiS ustawy o ochronie zwierząt (tak zwana piątka Kaczyńskiego). Co na to nasz senator?
- Nie czuję się zdrajcą polskich rolników. Powiem szczerze nie rozumiem tej akcji. To ja spotykałem się z rolnikami z powiatu kłodzkiego i ząbkowickiego. Większość zgłaszanych przez nich postulatów trafiła, jako poprawki, do ustawy – mówi parlamentarzysta PiS-u.
Może to, że senator Szwed rozmawiał z rolnikami, uchroniło go od bardziej smrodliwej akcji, bo w wielu miastach pod domami i biurami posłów i senatorów rolnicy wysypywali obornik. W Radkowie i Kłodzku było lajtowo - zamiast gnoju słoma.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (4): Słomą w biuro

Obrazek użytkownika Iga
  • Iga
  • 21-10-2020

A przecież sam senator Aleksander Szwed pochodzi z rolniczej rodziny ,jego dom rodzinny stoi na ulicy Leśnej w Radkowie , zachęcał wszystkich z Gminy aby na niego głosowano to teraz jest...pokazał jak wygląda Rolnik...
Obrazek użytkownika STASZEK
  • STASZEK
  • 22-10-2020

Trudno pochwalić zachowanie rolników, co swoim zachowaniem dopuszczają się samosądów jako sposób wyrażania swojego niezadowolenia. Należy wyciągnąć wnioski, że jeśli Policja będzie dopuszczała takie zachowania to takie chuligańskie napady na biura poselskie w odzew za politykę rządu będą się powtarzały. Samosądy jako terror psychiczny wywierany na osobę publiczną przez rolników należy potępić z nieuchronną karą dla autorów takich żartów. Nadmienić warto, że nikt nie jest dobrym sędzią we własnej sprawie, a rolnik mówiący o pieniądzach i ustawach jest jak lis wypowiadający się o kurach w kurniku.
Obrazek użytkownika O M
  • O M
  • 23-10-2020

Nie trudno jest ustalić sprawcę tego czynu aby wyrzuconą słomę uprzątnął czyli nie zaśmiecał miejsca publicznego. Jest to czyn wykonany przez rolników uznany za wykroczenie wymagające zastosowania środków oddziaływania karnego. Okoliczność ta w świetle przepisów wymaga aktywności ze strony Straży Miejskiej i Policji. Dlatego aby sprawca naprawił wyrządzaną szkodę, z przywróceniem do stanu poprzedniego - oczywiście wymaga to pisemnych przeprosin na łamach prasy pana Senatora. Rolnicy pokazali swoje prywatne środki oddziaływania wychowawczego na parlamentarzystów - jako praworządność na gruncie oddziaływania społecznego.
Obrazek użytkownika Elżbieta
  • Elżbieta
  • 23-10-2020

Jeden za wszystkich wszyscy za jednego. Dziel i rządź - robią tak z nami rządzący od zawsze a my skaczemy sobie do gardeł. Fałszywa pandemia pretekstem do zarzynania calych gałęzi gospodarek. Urzędnicy posłowie senatorowie żyją z biznesu z przedsiębiorców z ludzi którzy tworzą produkty i usługi. Dopóki tego nie będziemy bronić i się jednoczyć dopóty będą z nas się śmiać. Nic bez nas nie znaczycie urzędnicy poslowie i senatorowie. Jecie za nasze!!!! Jestem z rolnikami i przedsiębiorcami. Koronawirusów są miliardy i każdy ma w sobie miliardy bakterii i wirusów. Ludzie obudżcie się !!!

Fot. FB/Tomasz Kiliński

Kopalnia w Nowej Rudzie znów zaprasza turystów już od 1 grudnia

Radna powiatu kłodzkiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Krystyna Śliwińska wydała oświadczenie, w którym krytykuje protesty przeprowadzone w ramach Strajku Kobiet. Jest odpowiedź od radnych i starosty.

42-latek z powiatu kłodzkiego miał przy sobie amfetaminę. Narkotykami handlował

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×