REKLAMA

Będą projektować drogę

foto ilustracyjne

Władze Nowej Rudy zrobiły pierwszy krok do remontu ul. Zielonka. Szykują dokumenty potrzebne do remontu drogi. Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy ruszy sam remont i ile będzie kosztował. Powinien w tym roku.

Urzędnicy ogłosili przetarg i szukali wykonawcy, który zaprojektuje nową drogę. Na przygotowanie dokumentacji przeznaczyli 10 tys. 602 zł. Zgłosiła się jedna firma: DROMA Jerzy Matczak z Kłodzka, która projekt przygotuje za 8 tys. 610 zł. Remontowany ma być odcinek drogi o długości ok. 400 metrów. Oprócz nawierzchni zrobione zostaną pobocza gruntowe, po których będą mogli poruszać się piesi, odwodnienie w postaci rowów, przebudowane zostaną też przepusty i zjazdy. Na razie nie wiadomo kiedy remont ruszy i ile będzie kosztował. W budżecie miasta na ten rok władze na przebudowę ul. Zielonka przeznaczyły 185 tys. 155 zł. A to oznacza, że remont powinien być wykonany w tym roku.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Będą projektować drogę

- Strach nie zabija - zarażaj spokojem, zostań w domu - namawiają noworudzianie Agata Felczak i Patryk Kamiński, których filmik ma już ponad trzydzieści tysięcy wyświetleń.

Ksiądz Biskup Ignacy Dec odchodzi na emeryturę. Dziś w samo południe w kaplicy domowej Świdnickiej Kurii Biskupiej ogłoszono decyzję ojca świętego Franciszka, który mianował nowym biskupem świdnickim biskupa Marka Mendyka, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji legnickiej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×