REKLAMA

Znika Ptasi Szlak

Przy szlaku prowadzącym na Górę Św. Anny kilka lat temu powstała ścieżka edukacyjna. Dziś tablice są zdewastowane i jak udało się ustalić naszym dziennikarzom nie będą naprawiane, tylko demontowane.

To tzw. Ptasi Szlak. Wędrując nim mogliśmy poznać występujące u nas gatunki ptaków. Każda tablica przedstawiała i opisywała inny gatunek ptaków występujących na naszym terenie. Ścieżka edukacyjna wzdłuż szlaku wiodącego na Górę Św. Anny powstała kilka lat temu. W międzyczasie tablice były już kilkukrotnie naprawiane. Dziś praktycznie każda tablica jest zniszczona przez wandali. Dwa tygodnie temu miejscy urzędnicy dwie z nich zdemontowali. Dlaczego? Bo tablice zostały wyrwane. - Najprawdopodobniej nie będziemy ich odtwarzać. Zwłaszcza, że kilka tablic zostało już rozebranych i zabranych. Rozpoczęły się prace rewitalizacyjne Parku Strzeleckiego, w ramach których zostaną wyremontowane kapliczki dżumowe, więc w ramach tego remontu najprawdopodobniej ścieżka zostanie rozebrana, bo nie ma w tej chwili funduszy na to, żeby odtworzyć te tablice - mówi nam Elżbieta Bisikiewicz z noworudzkiej informacji turystycznej. - To są koszty. Jedna tablica to koszt kilkuset złotych - przypomina Bisikiewicz. Nie tylko Ptasi Szlak jest dewastowany. Również tablice przy Białym Moście były już trzykrotnie naprawiane, podobnie jak ta na os. XXX-lecia w dzielnicy Słupiec.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Znika Ptasi Szlak

O leczniczym działaniu konopii siewnych, a także pomaganiu ludziom w ciężkich chorobach rozmawiamy z właścicielkami sklepu Konopna Farmacja w Dzierżoniowie.

Fot. KPP Kłodzko

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy podczas akcji ”Prędkość” kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×