REKLAMA

Bezpiecznie nie będzie

foto: pixabay.com

15 tys. zł - tyle potrzeba, aby zapewnić bezpieczeństwo turystom. Dla władz miasta to jednak za dużo.

Mieszkańcy korzystający z Górniczego Szlaku Młoteczkowego i spacerujący brzegiem lasu nad działkami Zielona Dolina w dzielnicy Słupiec chcieli, aby władze miasta zamontowały poręcze na zejściu w kierunek działek. Wszystko po to, aby było bezpieczniej, bo na szlaku turystów nie brakuje, a wielu z nich to seniorzy. Urzędnicy oszacowali koszty i wyliczyli, że zamontowanie poręczy będzie kosztować 15 tys. zł. To jest dla nich za dużo. - Wskazane miejsce jest ścieżką gruntową, którą należałoby najpierw wyrównać, odwodnić, a dopiero w kolejnym etapie wyposażyć w barierki - tłumaczy Marzena Wolińska, zastępca burmistrza Nowej Rudy. - Niestety finansowy zakres prac jakie należałoby wykonać jest niemożliwy do zrealizowania z uwagi na inne ważne zadania – dodaje Wolińska.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Bezpiecznie nie będzie

- Strach nie zabija - zarażaj spokojem, zostań w domu - namawiają noworudzianie Agata Felczak i Patryk Kamiński, których filmik ma już ponad trzydzieści tysięcy wyświetleń.

Ksiądz Biskup Ignacy Dec odchodzi na emeryturę. Dziś w samo południe w kaplicy domowej Świdnickiej Kurii Biskupiej ogłoszono decyzję ojca świętego Franciszka, który mianował nowym biskupem świdnickim biskupa Marka Mendyka, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji legnickiej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×