REKLAMA

Rodzice z dystansem z zakazem wstępu do MOK- u

foto: pixabay.com

Dzieci tak, rodzice nie. Miejski Ośrodek Kultury wznawia działalność swoich sekcji, ale z ograniczeniami.

Od września ponownie można uczestniczyć w zajęciach organizowanych w Miejskim Ośrodku Kultury. - Sekcje plastyczne, ceramiczne, taneczne, muzyczne, ZPiT, wszystko wznawia swoją działalność. Pracownia muzyczna wraca ze swoją działalnością od 1 października - cieszy się Agata Pilarska z MOKu. Jak zapewnia, zajęcia będą realizowane zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, tak jak to się odbywa w szkołach. - Zajęcia będą odbywały się jak dotychczas, ale z zachowaniem wytycznych takich jak dezynfekcja rąk, instrumentów, wietrzenie sali itd. - wyjaśnia Pilarska. Już wcześniej instruktorzy rozesłali sms-y do dzieci z zapytaniem czy chcą uczestniczyć w zajęciach. Praktycznie 100% dotychczasowych uczestników chciało wrócić. - To dzieci, które są uczestnikami sekcji, ale jak zawsze podczas nowego roku szkolnego, będą prowadzone nowe nabory do sekcji, w których mamy jeszcze miejsca – zapewnia Pilarska.

Bez masek

Uczestnicy tak jak w szkołach nie muszą mieć maseczek podczas zajęć. Chyba, że rodzic będzie chciał, żeby instruktor założył maseczkę np. podczas prowadzenia zajęć indywidualnych. Nowością jest zakaz wejścia do budynku ośrodka kultury przez rodziców. - Nie mają wstępu do ośrodka tak jak to było kiedyś. Dzieci zostawiają na dole na korytarzu, a instruktor je odbiera, dezynfekuje dzieciom ręce, tak jak to jest w szkołach - tłumaczy Pilarska.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Rodzice z dystansem z zakazem wstępu do MOK- u

Czwartek, 29 października, przyniósł 857 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.

Druga fala pandemii skutkuje zwiększoną liczbą wniosków o wsparcie działań przeciwkryzysowych samorządów, systemu ochrony zdrowia, służb sanitarnych, ośrodków pomocy społecznej i innych instytucji przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Aby usprawnić proces zamawiania wsparcia w marcu powstała „Platforma Wsparcia WOT”, dzięki której proces wnioskowania o pomoc wojska został maksymalnie uproszczony i odbiurokratyzowany.

W powiecie kłodzkim mamy dziś 3 nowe zachorowania: 2 w gminie Nowa Ruda i jedno w Gminie Bystrzyca Kłodzka - 1

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×