REKLAMA

Platforma nową atrakcją Gór Stołowych

Już jest, już można z niej korzystać choć dopiero za chwilę zostanie oficjalnie otwarta. Widoki z platformy widokowej na Górze Guzowata zapierają dech w piersiach.

Oficjalne otwarcie punktu widokowego na Górze Guzowata unoszącej się nad radkowskim zalewem władze Radkowa zaplanowały na 19 września. Efekty prac ekip budowlanych robią wrażenie już teraz, bo prace udało się zakończyć przed czasem. Platforma widokowa dosłownie unosi się nad wzgórzem. Została zlokalizowana na wysokości 460 metrów nad poziomem morza. 7 minut zajmuje dojście do tego miejsca z terenu nad radkowskim zalewem, a ok. 20 minut z ul. Jagiellońskiej w centrum miasta. Niestety doszło już do pierwszych przypadków dewastacji tego miejsca (wandale wymazali kamień, do którego ma być przymocowana tablica). Pomimo tego, na razie burmistrz Jan Bednarczyk nie zamierza montować tam monitoringu. - Koszt budowy samego tarasu widokowego wyniósł ponad milion złotych. Budowa drogi dojazdowej i przyłącza energetycznego pochłonęła kolejne ok. 500 tys zł. Jednak tylko ok. 200 tys. zł to kasa z budżetu gminy. Resztę udało się uzyskać z Funduszy Europejskich - przypomina burmistrz Jan Bednarczyk.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Platforma nową atrakcją Gór Stołowych

Obrazek użytkownika Artur
  • Artur
  • 22-09-2019

Sukces a co z dotacjami na zmianę ogrzewania?

Wznowiono rozmowy o reaktywacji linii kolejowej prowadzącej ze Ścinawki Śr. przez Tłumaczów do Broumova. W ubiegłym tygodniu Jan Bednarczyk rozpoczął konsultacje w tej sprawie.

foto ilustracyjne

Kamienie, dziury, błoto i jedna wielka tragedia. Tak mieszkańcy Ścinawki Dolnej mówią o drodze przebiegającej koło byłej cegielni, a prowadzącej do ich domów. Pytają też burmistrza: kiedy obiecany remont?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×