REKLAMA

Śledczy nie będą ścigać

Prokuratora umorzyła postępowanie w sprawie budynku po radkowskim szpitalu, który zdaniem burmistrza, Jana Bednarczyka wskutek zaniedbań właściciela miał popadać w ruinę.

- Prokurator umorzył postępowanie zainicjowane przez burmistrza w zakresie degradacji. Z przeprowadzonych ustaleń i z informacji inspektora budowlanego wynika, że właściciel podjął czynności zabezpieczające obiekt przed degradacją - informuje Jan Sałacki, Prokurator Rejonowy w Kłodzku. - Inspektorat ocenia, że wykonane prace uniemożliwiają i zabezpieczają budynek przed degradacją. Z powodu braku znamion czynu zabronionego, nie ma podstaw do przypisywania zarzutu, że właściciel w sposób świadomy uchyla się od zabezpieczenia obiektu - dodaje śledczy.
Nadzór: degradacji nie ma
Podobnego zdania są inspektorzy nadzoru budowlanego. - Budynek nie jest obecnie użytkowany. Aktualny właściciel budynku wykonał roboty remontowe mające na celu przeciwdziałanie degradacji budynku. Roboty obejmowały: miejscowe wzmocnienie konstrukcji dachu, uzupełnienie deskowania oraz pokrycia dachu, wykonanie izolacji pionowej i poziomej ścian piwnic - zapewnia Zdzisław Wosiek z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. O tym, że degradacji nie ma, od samego początku mówił właściciel obiektu – spółka OZBUD - Budynek nie popada w ruinę. Wyremontowaliśmy go i zabezpieczyliśmy w taki sposób, żeby w nią nie popadał. Wykonaliśmy m.in. poszycie dachu, położyliśmy izolację, osuszyliśmy budynek, zabezpieczyliśmy go przed zalaniem i mrozami, wywieźliśmy gruz. Nadzór budowlany stwierdził dokładnie to samo. Stanowisko nadzoru kłóci się z tym co mówi burmistrz - ocenia donos burmistrza złożony na nich Kazimierz Zieliński, wiceprezes spółki OZBUD. Burmistrz Radkowa, zarówno decyzją prokuratora, jak i nadzoru budowlanego nie jest usatysfakcjonowany. - Nie jestem prokuratorem. Jakbym nim był, wiedziałbym co zrobić - grzmi Bednarczyk.
Będzie nowe miejsce w Radkowie?
Jeszcze w maju właściciel budynku nie chciał zdradzać, jaki ma pomysł na obiekt, w którym kiedyś funkcjonował szpital. - Na razie nie chcę mówić o planach związanych z tym budynkiem - mówił nam Kazimierz Zieliński, wiceprezes spółki OZBUD. Znane są jedynie wcześniejsze plany, które wydają się dzisiaj już nieaktualne. - Decyzja Starosty Kłodzkiego obejmuje dobudowę i nadbudowę istniejącego kompleksu byłego szpitala na Centrum Pielęgnacji, Terapii, Rehabilitacji i Edukacji - informuje Zdzisław Wosiek. - Decyzja jest prawomocna i jest w obiegu prawnym - podkreśla urzędnik. Przypomnijmy, że budynek dawnego szpitala był też w kręgu zainteresowań burmistrza Bednarczyka, który chciał, aby właśnie w jego murach powstał Dom Opieki Dziennej i Całodobowej.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Śledczy nie będą ścigać

fot. internet

Szczególnie potrzebne są grupy: O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×