REKLAMA

Nowa Ruda. Będą wyrzucać z mieszkań

Nowa Ruda. Do końca marca wszystkie eksmisje są wstrzymane, bo trwa sezon zimowy

Nowa Ruda. Do tej pory eksmisje z zadłużonych mieszkań komunalnych zdarzały się w Nowej Rudzie rzadko. W tym roku może się to zmienić. Dlaczego?

Nowa Ruda. To miejscy radni powiedzieli dość niepłaceniu czynszów i podczas jednej z ostatnich sesji zapytali burmistrza o to, jak wygląda w Nowej Rudzie sprawa eksmisji zadłużonych lokatorów. Przypomnieli również burmistrzowi, że inne miasta z prawa do eksmisji dłużników w pełni korzystają. Tomasz Kiliński przyznał, że do eksmisji czasami dochodzi, ale o niej tak naprawdę decyduje sąd, podobnie jak o prawie do lokalu socjalnego. Przyznał, że w naszym mieście eksmisje na bruk się nie zdarzają, a jak już do nich dochodzi, są to najczęściej eksmisje do innego lokalu. - To niestety jest błędne koło, bo to kolejny lokal, który ktoś dostaje, kolejny, który jest zadłużany – przypomina Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. Burmistrz nie ukrywa, że podejście do eksmisji być może się w tym roku zmieni i będzie ich więcej, a władze miasta będą chciały presją eksmisyjną wymóc na dłużnikach regulowanie należności i płacenie za czynsz w lokalach komunalnych, bo kwota zadłużeń to już nie kilkaset złotych. - Zadłużenie to miliony złotych. To też niestety zaległości, które czasem się przedawniają, bo są np. nieściągalne itd. i to koło zadłużenia trwa. Dziś najczęściej w celu windykacji należności stosujemy standardowe procedury, które obowiązują wszędzie, czyli wezwania do zapłaty, a później działania komornicze prowadzone na podstawie prawomocnych wyroków sądu itd. – przypomina burmistrz Kiliński.

Zaczną od kwietnia

Do końca marca wszystkie eksmisje są wstrzymane, bo trwa sezon zimowy, czyli ochronny. Później zaczną się eksmisje.

 

Zobacz ile osób zachorowało na koronawirusa 14 stycznia

Dowiedz się, jak trudne warunki pogodowe nas czekają

Rusza rejestrcja na szczepienia dla seniorów - jak się zapisać?

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Nowa Ruda. Będą wyrzucać z mieszkań

Fot. KPP Kłodzko

Zerwał i podpalił flagę. Jak wytłumaczył to co zrobił?

Fot. Pixabay

Powiat Kłodzki. Jakie mogą być niepożądane skutki przyjęcia szczepionki na koronawirusa i kto ma je już za sobą?

Fot. Stowarzyszenie Masywu Śnieżnika

Lądek-Zdrój. W najbliższy czwartek, 28 stycznia o godzinie 12.00 przed ratuszem odbędzie się pokojowy protest przedsiębiorców i mieszkańców Gminy Lądek Zdrój przeciwko polityce władz wobec branży turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×