REKLAMA

Dziecku ucięło palec. Gmina milczy

foto: ilustracyjne pixabay.com

Czy gminne place zabaw są bezpieczne? Czy przeglądy urządzeń robione są systematycznie? Gmina na ten temat milczy, a dziecko przeżyło koszmar, gdy straciło palec.

Do tego zdarzenia miało dojść 11 listopada na placu zabaw w okolicy remizy w Bożkowie. Dlaczego dopiero teraz ta sprawa wychodzi na światło dzienne? - Wszyscy o tym wiedzą, ale nikt o tym oficjalnie nie mówi - odpowiada nam jeden z mieszkańców Bożkowa (dane do wiadomości redakcji). Jak ustaliliśmy, dziecku bawiącemu się na placu ucięło palec. Na szczęście lekarzom udało się go przyszyć. Dziś chłopiec czuje się dobrze, ale czeka go rehabilitacja. Pomocną dłoń do rodziców wyciągnęła też miejscowa szkoła. - Dziś już chłopiec czuje się dobrze. Uczęszcza na zajęcia - zapewnia Beata Październiak, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bożkowie. - Gdy dowiedzieliśmy się o zdarzeniu od razu skontaktowaliśmy się z rodzicami i zaoferowaliśmy pomoc w organizacji nauczania indywidualnego. Jednak rodzice uznali, że nie będzie to konieczne, bo chłopiec szybko wróci do szkoły. Po ok. dwóch, trzech tygodniach wrócił. Zaproponowaliśmy też rodzinie pomoc psychologa,gdyby taka była potrzebna - dodaje dyrektor Październiak.

Gmina milczy

Zapytaliśmy wójt Mierzejewską i gminnych urzędników, czy urządzenia na placu zabaw są sprawne i kiedy dokonano ich ostatniego przeglądu. Niestety na żadne z tych pytań nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Nie udało nam się też skontaktować z sołtysem Bożkowa, Izabelą Zadrożną, której telefon od grudnia milczy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Dziecku ucięło palec. Gmina milczy

Fot. Gazeta Kłodzka


Dodatek solidarnościowy wynosi 1400 zł miesięcznie, a jego wypłata następuje między 1 czerwca a 31 sierpnia.

Przedstawiamy dane frekwencyjne w drugiej turze wyborów prezydenckich w niedzielę, 12 lipca.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×