REKLAMA

6. Górski Bieg Niepodległości

Zawodnicy pobiegną przez najpiękniejsze fragmenty Wzgórz Włodzickich, skąd przy słonecznej pogodzie doskonale widać Masyw Śnieżnika, Góry Bystrzyckie i Orlickie, Góry Stołowe, Wałbrzyskie, Sowie oraz Śnieżkę i Karkonosze

Trasa bez zmian, liczy nieco ponad 10 km.

Co prawda jest to bieg górski anglosaski, ale żadna ekstrema, przyjemny bieg po wierzchowinie Wzgórz Włodzickich z panoramicznymi widokami roztaczającymi się z każdej strony. Na trasie trzy wymagające podbiegi, a do mety z górki! Asfaltu tylko 200 m., tuż po starcie. Reszta, to czysta biegowa poezja – drogi polne i leśne, otwarta przestrzeń i płuca pełne górskiego powietrza!

Oczywiście wbiegamy na Górę Włodzicką (758 m. npm.)
Start i meta zlokalizowane  zostały pod budynkiem Świetlicy Wiejskiej w Świerkach, w której mieścić się będzie Biuro Zawodów. Obok parking na 100 samochodów.

Opłata startowa :

do dnia 15 .10. 2017r. wynosi tylko 35 zł.

Od 16 .10.2017r. -  40zł.

W dniu zawodów -  50zł.

 

Warto już dzisiaj dokonać wpłaty, zawsze będzie taniej i więcej zostanie  na paliwo. Osoby po 65 roku życia są zwolnione z opłaty startowej.

Tradycyjnie  każdy zawodnik po przekroczeniu linii mety otrzyma pamiątkowy medal, który podobnie jak w „Biegu na Wielką Sowę” wręczać będzie Wójt Gminy Nowa Ruda pani Adrianna Mierzejewska.


Bogaty bufet końcowy, domowe ciasta, kawa, herbata, owoce, woda, izotonik, gorący posiłek, to przedostatni akcent biegowego spotkania w Świerkach.

  

O 13:15 czekają nas dekoracje i tombola (a w niej 5 pakietów startowych na 9.”Bieg na Wielka Sowę”).
Co prawda informowaliśmy już na wiosnę, że powstała nowa strona internetowa   „Biegu na Wielką Sowę” i „Górskiego Biegu Niepodległości”, ale  jak to w życiu bywa, nie do wszystkich  uczestników naszych biegów wiadomość ta dotarła.


Zatem przypominamy: nowa strona ,to:  www.biegajwgorachsowich.pl


Tu znajdziecie wszelkie informacje dotyczące biegu.

 

Przypominamy:


11 listopada, godz.11,00 – Świerki.  6.”Górski Bieg Niepodległości”.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): 6. Górski Bieg Niepodległości

Podpalał wiaty przystankowe oraz pojemniki na śmieci. Został zatrzymany. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 90 miesięcy. O tym, jaki ostatecznie los go spotka zdecyduje sąd.

 

Wiele tygodni poczekamy, aby Noworudzkie Usługi Komunalne opróżniły nasze przydomowe szambo. Dlaczego tak długo?
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×