REKLAMA

PorozmawiajMy w bibliotece

Radkowska biblioteka włączyła się do akcji „PorozmawiajMy. Proszę!” To szansa, aby podczas organizowanych w jej ramach spotkań poruszyć problem antysemityzmu, mowy nienawiści, czy hejtu. O szczegółach akcji rozmawiamy z Joanną Zyzdą-Kusiakiewicz, dyrektorem radkowskiej biblioteki.

Dlaczego biblioteka w Radkowie włączyła się do tej akcji?

Na co dzień w ramach naszej bibliotecznej działalności przeglądamy ciekawe propozycje i zaproszenia różnych instytucji do akcji promujących czytelnictwo i angażujących różne grupy wiekowe naszych czytelników. Dlatego pod koniec sierpnia zgłosiliśmy naszą bibliotekę do akcji „PorozmawiajMy. Proszę!” organizowanej wspólnie przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundację Kocham Polskę. Jej głównymi ideami są: zaproszenie do rozmów na tematy aktualne, ważne i ciekawe, promowanie kultury wypowiedzi i otwartości na dialog pomimo możliwych różnic, szerzenie wiedzy dotyczącej rozpoznawania i reagowania na dyskryminację i mowę nienawiści oraz wprowadzanie nowoczesnych form pracy z książką w bibliotekach publiczpublicznych i bibliotekach szkolnych poprzez przeprowadzenie międzypokoleniowych spotkań lub spotkań dla młodzieży z wykorzystaniem książki „Nieoczywista układanka polska”. Dlaczego się zgłosiliśmy? Bo to akcja dokładnie dla nas!

15 listopada odbędą się spotkania międzypokoleniowe, czyli? Jaka będzie ich tematyka? Kto będzie w nich uczestniczył?

Spotkanie na podstawie książki „Nieoczywista układanka polska” w Radkowie jest w trakcie ustalania i będzie adresowane do naszej młodzieży. Organizatorzy akcji proponują do wykorzystania kilka tzw. „niescenariuszy” zajęć takich jak: „Antysemityzm – CZY TRZEBA MIEĆ SWOJEGO WROGA”, „Cenzura A MOWA NIENAWIŚCI I POPRAWNOŚĆ POLITYCZNA”, „HEJT – KRÓTKIE SŁOWO, DZIAŁA JAK TRUCIZNA”, „Zwroty grzecznościowe – PROSZĘ. DZIĘKUJĘ. PRZEPRASZAM”. Można też wymyślić i zrealizować własny scenariusz. My - w oczekiwaniu na książkę „Nieoczywista układanka polska” - właśnie się zastanawiamy, którą opcję wybierzemy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): PorozmawiajMy w bibliotece

Była kontrola na terenie Willi Konrad. Będą wycinać kasztanowce.

Droga Raszków-Wambierzyce szybko nie zostanie wyremontowana.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×