REKLAMA

Szpital covidowy w Kłodzku?

Dyrektor kłodzkiego szpitala jest na spotkaniu z Wojewodą, na którym sprzeciwia się pomysłowi przekształcenia kłodzkiego szpitala w covidowy (czerwony) dla całego województwa

Szpital w Kłodzku, pomimo braku specjalistów "zakaźników", zgodnie z decyzją Wojewody już utworzył 11- łóżkowy oddział zakaźny dla zakażonych koronawirusem (w tym 2 respiratory).
Jak poinformował starosta kłodzki, dziś dyrektor ZOZ jest na spotkaniu z Wojewodą, na którym sprzeciwia się pomysłowi przekształcenia kłodzkiego szpitala w covidowy (czerwony) dla całego województwa.
- Z powodu położenia powiatu, bylibyśmy pozbawieni ratowania zdrowia i życia z innych chorób niż covid! Mieszkańcy powiatu kłodzkiego nie mieliby dostępu do świadczeń podstawowych jak:
internistycznych (ilość łóżek: SCM-16, Bystrzycy-25, ZOZ w Kłodzku 60), chirurgicznych (SCM-25, ZOZ-26), dziecięcych (brak w ościennych szpitalach, ZOZ 18), ginekologiczno-położniczych (SCM-20, obecnie w ZOZ porodów jest więcej). Mieszkańcy powiatu kłodzkiego, ząbkowickiego, dzierżoniowskiego nie mieliby dostępu do świadczeń z zakresu: urologii, neurologii i kardiologii - mówi starosta Maciej Awiżeń.
Cały Powiat zostałby bez zabezpieczenia pomimo funkcjonowania SCM w Polanicy Zdrój, który nie jest w stanie zapewnić opieki medycznej potrzebującym pacjentom powiatu kłodzkiego.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Szpital covidowy w Kłodzku?

Fot. FB/Tomasz Kiliński

Kopalnia w Nowej Rudzie znów zaprasza turystów już od 1 grudnia

Radna powiatu kłodzkiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Krystyna Śliwińska wydała oświadczenie, w którym krytykuje protesty przeprowadzone w ramach Strajku Kobiet. Jest odpowiedź od radnych i starosty.

42-latek z powiatu kłodzkiego miał przy sobie amfetaminę. Narkotykami handlował

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×