REKLAMA

Wójt blokuje przepływ informacji

Wójt gminy Nowa Ruda nie udziela odpowiedzi na zapytania dziennikarskie. Blokuje tym samym mieszkańcom dostęp do informacji o tym, co dzieje się w gminie.

Adrianna Mierzejewska nie udziela odpowiedzi na zapytania kierowane do niej przez naszych dziennikarzy. Najpierw zwlekała z odpowiedziami, później przestała ich udzielać. Nie pomogły e-maile wysyłane z prośbą o udzielenie odpowiedzi, ani telefony do osoby odpowiedzialnej w urzędzie za kontakt z mediami, czyli do Diany Lisowskiej-Panek. Pomimo wielokrotnych zapewnień urzędniczki, że odpowiedzi są gotowe do wysłania i czekają tylko na akceptację jej szefowej, to przestały do nas docierać. Tymi działaniami wójt blokuje dostęp do informacji o tym, co się dzieje w urzędzie gminy nie tylko nam, czyli dziennikarzom, ale przede wszystkim naszym czytelnikom, a tym samym mieszkańcom i wyborcom. - Sprawa jest prosta. Pani wójt nikomu nie robi łaski tym, że udzieli informacji. Brak udzielania informacji do mediów, a przez to do mieszkańców moim zdaniem jest dużą nonszalancją i brakiem szacunku do wyborców - komentuje Wojciech Kołodziej, który w ubiegłorocznych wyborach samorządowych ubiegał się o fotel wójta gminy Nowa Ruda.

Wójt a prawo

- Obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Prawo do informacji publicznej podlega ograniczeniu w zakresie i na zasadach określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych oraz o ochronie innych tajemnic ustawowo chronionych, ze względu na prywatność osoby fizycznej lub tajemnicę przedsiębiorcy - przypomina mecenas Maciej Mataczyński. - Ograniczenie to nie dotyczy informacji o osobach pełniących funkcje publiczne, mających związek z pełnieniem tych funkcji, w tym o warunkach powierzenia i wykonywania funkcji, oraz przypadku, gdy osoba fizyczna lub przedsiębiorca rezygnują z przysługującego im prawa - dodaje mecenas. Jak podkreśla Maciej Mataczyński, udostępnianie informacji publicznej nie powinno nastąpić później niż 14 dni od złożenia wniosku, czy zapytania.

Wojciech Kołodziej o zachowaniu Mierzejewskiej:

Sprawa jest prosta. Pani wójt nikomu nie robi łaski tym, że udzieli informacji. Brak udzielania informacji do mediów, a przez to do mieszkańców moim zdaniem jest dużą nonszalancją i brakiem szacunku do wyborców

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Wójt blokuje przepływ informacji

Obrazek użytkownika Iga
  • Iga
  • 13-11-2019

Ale prawda jest inna ,że gazeta potrafi też informacje podawać nie rzetelnie przekręcając dane czy inne informacje ...i powstaje spór między mediami a samą wójt....

foto: pixabay.com

Jest prawomocny wyrok. Była pracownica Agroregu Agata O. została skazana, a miłosna historia rodem ze szklanego ekranu dobiegła końca. Dziś Arkadiusz Wasilewski, wrocławski przedsiębiorca ostrzega mężczyzn przed kobietami, takimi z jaką on się związał.

Zdjęcie zostało wykonane o godz. 18.03 przed Schroniskiem na Szczelińcu - kilka osób relaksuje się, podziwia widoki, spokój, cisza…

Park Narodowy Gór Stołowych informuje, że w związku z ekstremalnie wzmożonym ruchem turystycznym w godzinach szczytu (godz. 10-15) może nastąpić krótkotrwała przerwa w sprzedaży biletów na trasę turystyczną na Szczelińcu Wielkim.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×