REKLAMA

Grypa, borelioza, gruźlica. Na to chorujemy

foto: pixabay.com

303 mieszkańców miasta i gminy Radków zachorowało już w tym roku na grypę. 11 osób z Nowej Rudy na boreliozę. U czterech osób stwierdzono zaś gruźlicę. Sprawdzamy na jakie jeszcze choroby zakaźne zachorowali nasi mieszkańcy. Oficjalnie, bo nie wszystkie przypadki są zgłaszane.

MIASTO NOWA RUDA

W mieście nikt nie zachorował na grypę. 2 osoby zachorowały na salmonellę. 5 borykało się z wirusowym zakażeniem jelitowym. 9 dzieci do dwóch lat miało biegunkę. Aż u 11 osób stwierdzono boreliozę. 1 osoba zachorowała na krztusiec. Stwierdzono 4 przypadki gruźlicy i 1 kiłę.

GMINA NOWA RUDA

W gminie też nie było zachorowań na grypę. Tu mieszkańcy chorowali na: 2 osoby borykały się z salomonellą, 5 osób z wirusowym zakażeniem jelitowym, 8 dzieci miało biegunkę, 2 osoby zachorowały na szkarlatynę, 3 na boreliozę, 1 na gruźlicę.

MIASTO I GMINA RADKÓW

Tu mieszkańcy nie są odporni na grypę. Kłodzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna odnotowała aż 303 przypadki zachorowań na nią. Oprócz tego 8 osób zachorowało na wirusowe zakażenie jelitowe, 9 dzieci miało biegunkę, 1 osoba szkarlatynę, u 7 osób stwierdzono zaś boreliozę. W żadnej miejscowości nie odnotowano natomiast zachorowań na: zatrucie pokarmowe, lambiozę, świńską grypę, rzeżączkę i HIV. Okazuje się też, że gruźlica i szkarlatyna wcale do lamusa nie odeszły. Ludzie wciąż na nie chorują.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Grypa, borelioza, gruźlica. Na to chorujemy

Obrazek użytkownika Pobudka
  • Pobudka
  • 10-12-2019

Szanowna redakcja śpi. Ostatni news dodany do portalu prawie 2 tygodnie temu. Kiedyś warto było tu zaglądać codziennie, teraz nie ma sensu.
Obrazek użytkownika Pobudka
  • Pobudka
  • 10-12-2019

Szanowna redakcja śpi. Ostatni news dodany do portalu prawie 2 tygodnie temu. Kiedyś warto było tu zaglądać codziennie, teraz nie ma sensu.

Fot. FB Wojciech Murdzek // Ministrowie Wojciech Murdzek i Michał Dworczyk

We wtorek, 7 lipca, podpisana zostanie umowa inwestycyjna pomiędzy Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. a Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa na realizację inwestycji pod nazwą „Euro-Park Ząbkowice”.

Fot. Lasy Państwowe

Jak się zachować, jeśli spotkamy dzikie zwierzę, jak zabezpieczyć się przed kleszczami, co możemy wykorzystać w terenie, aby ustalić swoją lokalizację, jeśli się zgubimy, gdy zastanie nas burza w środku lasu? Te informacje będzie mógł uzyskać każdy nas dzięki akcji "Świadomie do LASU"

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×