REKLAMA

Kierowcy muszą myśleć

Jest problem z wyjazdem na drogę główną z parkingu sklepu Dino przy ul. Piłsudskiego w Nowej Rudzie. Zarządca zastanawia się nad jego rozwiązaniem, ale uczula też kierowców, aby myśleli co robią.

Mieszkańcy pytają o montaż dodatkowego oznakowania na skrzyżowaniu przy ul. Piłsudskiego w Nowej Rudzie. Powód? Wjeżdżający na drogę główną z parkingu sklepu Dino są zdezorientowani, bo brakuje jak mówią znaku ustąp pierwszeństwa przejazdu. Do lipca zarządcą drogi była Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu. Teraz jest to droga powiatowa. Jak mówi Bartosz Wojciechowski, rzecznik prasowy starosty kłodzkiego z postawieniem znaku w tym miejscu może być problem. - Zarząd Dróg Powiatowych przyjrzy się sprawie, natomiast parking Dino jest drogą wewnętrzną i z przepisów jasno wynika, o czym powinien wiedzieć każdy kierowca, że jak wyjeżdża z drogi wewnętrznej, to automatycznie musi ustąpić pierwszeństwa - przypomina Bartosz Wojciechowski. - Pracownicy zarządcy drogi będą sprawdzać, czy w ogóle można tam znak ustawić, albo oznakować to miejsce w inny sposób - zapewnia Wojciechowski.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Kierowcy muszą myśleć

Obrazek użytkownika ciekawy
  • ciekawy
  • 08-10-2020

Znak "Droga wewnętrzna " i jego odwołanie znajduje się na wjedzie do parkingu "Dino" i tu bez wątpienia jest droga wewnętrzna , a co z podjazdem ? Od zjazdu z ul.Piłsudskiego do oznakowania drogi wewnętrznej jest odcinek drogi , jakiej ?

FOT. KPP Kłodzko

Powiat Kłodzki. Staranował i zepchnął do rowu samochód. Od jego kierowcy zażądał 1000 tys. zł. Jak zakończyła się dramatyczna sytuacja?

Powiat Kłodzki: Czy właściciele kłodzkich siłowni wyłamią się z obostrzeń? Sprawdź, co mają na ten temat do powiedzenia.

FB/GOPR Wałbrzych

Ratownicy GOPR sprowadzili zwłoki mężczyzny z gór. Akcja trwała ponad 12 godzin.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×