REKLAMA

Tynkiem w głowę

Gdy na głowę spada tynk, o tragedię nie trudno. A to właśnie przytrafiło się jednej z lokatorek budynku przy ul. Krańcowej 7.

Pani Zofia ma 75 lat. Opiekuje się niewidomym mężem. Niewiele brakowało, a jej wyjście z domu skończyłoby się tragicznie. - Spadł mi na głowę tynk ze ściany. Na szczęście nic poważnego się nie stało, bo nie wszystko spadło, ale ściana się sypie - mówi zbulwersowana lokatorka. - Pięć lat temu budynek był remontowany i już tynki odpadają. Ktoś powinien się tym zająć - dodaje pani Zofia.

Spada i zagraża

Spadający tynk to zagrożenie dla przechodniów. Tym razem do tragedii nie doszło, tylko czy następna osoba będzie miała tyle szczęścia co pani Zofia? Sprawdzamy co w tej sprawie ma zamiar zrobić zarządca nieruchomości, czyli Noworudzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, które remontowało budynek w 2013 r. - Z uwagi na względy ekonomiczne, osuszanie zostało wykonane jedynie na ścianach od zaplecza budynku. Występujące wady znane są mieszkańcom. W najbliższym czasie usunięte zostaną te występujące od spojenia farby elewacyjnej oraz przygotowany zostanie projekt uchwały dotyczący osuszania w części parterowej, od strony ul. Krańcowej i ul. Szpitalnej i odnowienia elewacji - zapewnia prezes Marian Zdunek.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Tynkiem w głowę

Obrazek użytkownika Tomek
  • Tomek
  • 30-10-2019

NTBS to jedno wielkie dno... Zarządzanie na rażąco niskim poziomie. Brak kompetencji i wiedzy pracowników. Jeśli jakaś wspólnota lubi wyrzucać pieniądze w błoto to jak najszybciej powinna skorzystać z usług NTBS...

Ma 24 lata. Ma plany, marzenia i całą przyszłość przed sobą. Dziś jednak stoi ona pod znakiem zapytania. Wszystko zmienił jeden dzień i tragiczny wypadek. Amadeusz jest w śpiączce, a na jego wybudzenie potrzeba ponad 70 tys. zł.

OSP Dzikowiec zostaje bez remizy. - Nie wiem, czy w Polsce takie przypadki były czy nie, żeby wójt wyrzuciła straż pożarną na bruk. O takich rzeczach ja nie słyszałem – tak komentuje poczynania Adrianny Mierzejewskiej były wójt gminy Nowa Ruda, a zarazem radny powiatowy Sławomir Karwowski.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×