REKLAMA

Chcą zadaszonego Orlika

Radni Radkowa zwracają uwagę na potrzebę zadaszenia orlików znajdujących się na terenie gminy.

O możliwość zadaszenia choćby jednego Orlika na terenie gminy pytał burmistrza radny Janusz Gorczycki. - Mogłyby się na nim odbywać treningi np. futsalu, tenisa czy siatkówki. Można by dobudować do Orlika bieżnię tartanową do treningów lekkoatletycznych, aby nie odbywały się one na halach sportowych, których podłoże jest nieodpowiednie i kontuzjogenne - mówi radny Gorczycki. Burmistrz przyznaje, że zna problem związany z kontuzjami, do jakich dochodzi podczas treningów na twardej powierzchni. - Jest rozważany projekt w sprawie budowy zadaszonego Orlika - twierdzi Jan Bednarczyk. - Była możliwość pozyskania dofinansowania na budowę bieżni, ale nie ma chętnych na korzystanie z takich miejsc. W tej chwili nie ma natomiast projektu, który finansowałby budowę wiaty sportowej – dodaje burmistrz. Funduszy, z których można byłoby pozyskać kasę nie ma, jest za to wybrane miejsce na budowę wiaty. To plac za kompleksem boiska piłkarskiego w Ścinawce Śr. Wiadomo też, że na wybudowanie takiego obiektu potrzeba 3,5-4 miliony złotych. - Jeżeli pojawi się program, w którym dofinansowanie będzie na poziomie min. 50% gmina podejmie się takiego wyzwania - zapewnia burmistrz. A to oznacza, że najprawdopodobniej nigdy taki obiekt nie powstanie, bo praktycznie nie ma Funduszy, z których można byłoby pozyskać tak duże dofinansowanie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Chcą zadaszonego Orlika

Obrazek użytkownika Talibek
  • Talibek
  • 22-11-2019

Hala pneumatyczna. Koszt budowy w okolicach miliona zł. Dofinansowanie z budżetu państwa. Jest program rządowy. Skąd te 3-4 miliony?

fot. Zakład Karny Kłodzko

W czwartek, 1 lipca w ramach akcji #Resort Sprawiedliwości Pomaga, Zakład Karny w Kłodzku przekazał kolorowanki dla najmłodszych wychowanków Domu Dziecka w Kłodzku

Fot. PWSZ w Nysie

Studenci architektury przystąpili do obrony prac inżynierskich. Nowi inżynierowie opracowali ciekawe projekty architektoniczne.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×