REKLAMA

Murek nie w tym roku

foto: pixabay.com

Nie ma pieniędzy na odbudowę murku oporowego na os. Piastowskim pomiędzy garażami, a boiskiem. Murek osiada, burmistrz o tym wie, ale twierdzi, że nie ma kasy.

Odbudowa tego murku oporowego według szacunków urzędników pochłonie ok. 300 tys. zł. Władze miasta w tym roku pieniędzy na ten remont w budżecie nie znajdą. - Na ten rok nie jest zaplanowana ta inwestycja. Nie jest to mała inwestycja, bo to jest drogie zadanie - ocenia Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. - Nie ma mowy o żadnych zabezpieczeniach prowizorycznych. Ten mur trzeba po prostu odbudować - stawia sprawę jasno burmistrz.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Murek nie w tym roku

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Fot. Pixabay

Od początku wakacji, czyli od 1 lipca Straż Graniczna nie zezwoliła na wyjazd z kraju 86 obywatelom Polski, którzy mieli nieważne dowody osobiste lub dokumenty paszportowe.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×