REKLAMA

Oszustom się nie dadzą

Najpierw pogadanka z policjantami, później kurs samoobrony. Noworudzcy seniorzy nie dadzą sobie dmuchać w kaszę.

Tajemnicą poliszynela jest fakt, że oszuści najczęściej celują w seniorów, bo myślą, że tych najłatwiej da się oszukać. Niestety, często ich tok myślenia potwierdza się. Jednak z naszymi seniorami oszustom tak łatwo nie pójdzie, bo Ci już wiedzą, co zrobić, żeby nie dać się nabrać. - Z inicjatywą wyszedł do nas dzielnicowy Łukasz Jagieła i zaproponował spotkanie - przyznaje Karolina Popiel, koordynator Uniwersytetu III Wieku w Nowej Rudzie. - To nie było nasze pierwsze spotkanie z noworudzkimi policjantami. Kiedyś byliśmy nawet na wykładzie w komisariacie - dodaje. Karolina Popiel podkreśla, że każdy słuchacz ma rodzinę i znajomych, którym może przekazać wiedzę zdobytą podczas spotkań. - Podczas spotkania mundurowi przestrzegali seniorów przez fałszywymi akwizytorami, oszustami działającymi metodami na wnuczka” i „na policjanta”. Dostaliśmy wszystkie niezbędne numery telefonów, które mogą nam się przydać w przyszłości - ocenia Karolina Popiel.
Nas nie nabrali
- Do mnie nie dotarła żadna informacja, żeby ktoś z nas został oszukany. Chyba, że ktoś nie powiedział, bo np. wstydzi się, że dał się nabrać. Wstyd wciąż w takich wypadkach króluje, a to każdemu może się zdarzyć - twierdzi Karolina Popiel. - Sygnalizowano mi dwa przypadki z otoczenia, że w Nowej Rudzie, coś takiego się dzieje, dlatego ja też wszystkich na to uczulam - dodaje. Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku również potwierdza, że w tym roku na szczęście nikt z miasta i gminy Nowa Ruda oraz miasta i gminy Radków nie padł ofiarą oszustów działających metodami „na wnuczka” lub „na policjanta”.
Samoobrona
Pomimo to, seniorzy wolą się zabezpieczyć. Myślą o kursie samoobrony. - Pomysł został przyjęty z ogromnym aplauzem. To, że ktoś dawno przekroczył 18 lat, to nie znaczy, że nie może sobie pewnych rzeczy przyswajać - twierdzi Karolina Popiel. - Temat kursu samoobrony został rozpoczęty i będę na ten temat rozmawiać z kierownictwem komisariatu policji w Nowej Rudzie - zapewnia koordynator noworudzkiego Uniwersytetu III Wieku.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Oszustom się nie dadzą

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×