REKLAMA

Startujemy 13 lipca

foto: FB Festiwal Góry Literatury

Olga Tokarczuk, Małgorzata Omilanowska, Jerzy Bralczyk, Grzegorz Kasdepke, ale też Robert Więckiewicz, Karolina Korwin Piotrowska, Katarzyna Nosowska czy Piotr Woźniak. To tylko niektóre nazwiska, które uświetnią tegoroczny Festiwal Góry Literatury.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2015 roku. Organizatorami imprezy są: Stowarzyszenie Kulturalne „Góry Babel” i Gmina Nowa Ruda, natomiast gospodarzami: Karol Maliszewski oraz Olga Tokarczuk. W programie festiwalu znajdują się: akcje edukacyjne, debaty, koncerty, panele, pokazy, spotkania, Noworudzkie Spotkania z Poezją, warsztaty: filmowe, kulinarne, literackie; wystawy.
Dlatego też podczas festiwalu w naszych skromnych progach gościmy nie tylko pisarzy, ale też aktorów i muzyków. Podczas trzech ostatnich edycji festiwalu odwiedzili nas m.in. Joanna Bator, Justyna Czechowska, Magdalena Grzebałkowska, Karol Modzelewski czy Mariusz Szczygieł.
Tegoroczna edycja Festiwalu Góry Literatury rozpocznie się w piątek 13 lipca i potrwa do niedzieli 22 lipca. Szczegółowy program festiwalu dostępny jest m.in. na str. Gminnego Centrum Kultury w Nowej Rudzie, Urzędu Gminy czy profilu Festiwal Góry Literatury na FB.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Startujemy 13 lipca

Mieszkańcy pytają, czy Słupiec podzielony jest na Polskę „A” i Polskę „B”. O co chodzi? Chodzi o niewyremontowane pobocze na ul. Kwiatkowskiego przy budynku nr 21.

Jerzy Dec to radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, który w tegorocznych wyborach otrzymał 8 880 głosów, a wraz z nimi mandat zaufania wyborców.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×