REKLAMA

Mają szansę na normalność

Choć kasy nie mają to władze gminy określają koszty i wskazują, gdzie planują budowę kanalizacji.

Radny Marcin Antosik zadał wójt Mierzejewskiej konkretne pytania dotyczące budowy kanalizacji w sołectwie Jugów: na jakim etapie jest kompletowanie dokumentów dotyczących budowy kanalizacji, ile będzie kosztowała, gdzie były lub zostały złożone wnioski o dofinansowanie jej budowy, ile razy gmina ubiegała się o dotację na ten cel, czy budowa zostanie podzielona na etapy, jakie ulice obejmie budowa, kto i na jakich warunkach będzie mógł się do niej podłączyć?
Wójt odpowiada
Gmina posiada program (funkcjonalno – użytkowy) budowy kanalizacji sanitarnej i modernizacji sieci wodociągowej w Jugowie. Koszt to ok. 15 milionów zł. - Jedyną instytucją, do której wniosek o dofinansowanie można złożyć jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko – informuje Adrianna Mierzejewska, wójt gminy Nowa Ruda. – Wniosek możemy złożyć jeżeli zostanie ogłoszony kolejny nabór, a jego termin dziś nie jest znany – dodaje. Projekt budowy kanalizacji w Jugowie powstał w 2008 r. gmina o dotację na jej budowę ubiegała się tylko raz, w 2016 r. - Wówczas wniosek nie został zakwalifikowany ze względu na naruszenie przepisów dotyczących środowiskowych uwarunkowań przy uzyskiwaniu pozwolenia na budowę w 2009 r. – mówi wójt Mierzejewska.
Kto się podłączy, kto nie?
W przyszłości podłączyć się do niej będą mogli mieszkańcy Aglomeracji Nowa Ruda, którą na terenie gminy tworzą : Włodowice, część Dzikowca, Przygórza, Ludwikowic Kł., Jugowa, Bożkowa, Koszyna. - Do kanalizacji nie będą mogli podłączyć się mieszkańcy poza aglomeracją – informuje wójt. – Gmina realizuje projekt budowy przydomowych oczyszczalni ścieków, który zakończy się w tym roku. Mogli w nim uczestniczyć mieszkańcy Jugowa, którzy mają nieruchomości poza aglomeracją. Do projektu zgłosiło się 6 osób – dodaje wójt. Dziś na terenie sołectwa Jugów nie ma aktualnie żadnej nieruchomości podłączonej do kanalizacji.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Mają szansę na normalność

Na noworudzkim cmentarzu wylano środek chwastobójczy, który popalił dosłownie wszystko.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×