REKLAMA

Nowa prezes Uzdrowiska

Była szefową noworudzkiego biura poselskiego Michała Dworczyka, została prezesem Uzdrowiska Lądek – Długopole. O przyszłości uzdrowiska, jego problemach i zmianach jakie nastąpią rozmawiamy z Joanną Walaszczyk, mieszkanką Nowej Rudy.

Nowy rok – nowe stanowisko. Priorytetowe zadania, które będzie Pani realizować jako prezes Uzdrowiska Lądek – Długopole to?

W pierwszym półroczu 2019 r. priorytetowym zadaniem będzie dokończenie remontu Szpitala Uzdrowiskowego „Jubilat”. Zamierzeniem jest wykończenie i wyposażenie przebudowywanych pokoi kuracjuszy zlokalizowanych w jednym ze skrzydeł budynku i to na kilku kondygnacjach. Celem jest podwyższenie standardu pokoi. To ważne zadanie, bo obiekt jest Szpitalem Uzdrowiskowym z miejscami noclegowymi dla ok. 250 osób. Posiada stołówkę z zapleczem kuchennym, salę gimnastyczną i gabinety terapii uzdrowiskowej. W środkowej części parteru mieszczą się usługi rehabilitacji, czyli na przykład kąpiele lecznicze, hydromasaże, masaże, czy zabiegi krioterapii ogólnoustrojowej. Dzięki temu stworzone zostanie kolejne, atrakcyjne ofertowo miejsce.

Jak wygląda dziś sytuacja w Uzdrowisku?Z jakimi problemami przyjdzie się Pani zmierzyć?

Uzdrowisko dysponuje rozbudowaną infrastrukturą leczniczą, bazą zabiegową i noclegową. Wartymi podkreślenia są atrakcyjne położenie samych miejscowości: Lądka-Zdroju i Długopola Zdroju, a także i budynków uzdrowiskowych z ich bogatą historią oraz walorami architektonicznymi. Uzdrowisko znajduje się w posiadaniu wielu obiektów zabytkowych, wśród których jest najstarszy w Polsce Zakład Przyrodoleczniczy „Jerzy” z 1498 r. Ponadto są inne zabytkowe budynki: Wojciech, Adam i Józef, co wiąże się ze stałym nadzorem konserwatora zabytków oraz dostosowaniem się do przepisów często utrudniających modernizację obiektów.

Odnajdzie się Pani w nowej pracy? Nie obawia się Pani wyzwań i problemów, które czekają na prezesa tego wiekowego kurortu?

Czy się odnajdę? Mam nadzieję. Nowa praca to oczywiście wyzwanie. W tym przypadku spore i to jest właśnie najwspanialsze. Nowe relacje, kontakty i doświadczenia. Działanie z zaangażowaniem, takim na 1000 procent. Nie obawiam się wyzwań, nie rozważam niczego w kategoriach problemów, lecz zadań do rozwiązania, celów do osiągnięcia. Takie podejście uważam za właściwe. Lądek i Długopole to miejsca wyjątkowe. Nie ma w Polsce drugiego takiego zespołu kurortów, które bardziej zasługiwałyby na określenie - wiekowe.

Czy wcześniejsze doświadczenia zawodowe pozwolą Pani na sprawne zarządzanie uzdrowiskiem?

Z całego doświadczenia zawodowego mam zamiar czerpać garściami. Wykorzystywać je, podobnie jak i z wiedzy, doświadczenia i umiejętności własnych oraz współpracowników, pracowników Uzdrowiska. Tę spółkę tworzą przecież nade wszystko ludzie. W zespole jest siła, nie w jednostce. Ponadto wiem, że uzdrowisko i gmina to są naczynia powiązane, jeden organizm, dlatego należy ściśle współpracować z włodarzami gmin Lądka – Zdroju oraz Bystrzycy Kł., z którymi od lat współpracuję zawodowo i społecznie np. pełniąc od 2014 r. funkcję radnej powiatowej.

Jakie zmiany nastąpią w Uzdrowisku?

Zamierzeniem dalekosiężnym jest to, by Uzdrowisko Lądek – Długopole z sukcesem wpisywało się na pozycję lidera na rynku usług uzdrowiskowych i rehabilitacyjnych. Chcę, by zmiany poszły w tym kierunku, aby bardziej racjonalnie wykorzystywać dostępne tzw. „tworzywa naturalne”, czyli wody lecznicze, radon czy dwutlenek węgla, aby zwiększyć efektywność w obszarze komunikacji i promocji, rozwoju kompetencji pracowników, aby Uzdrowisko Lądek – Długopole kojarzyło się z wiekowym kurortem i nowoczesnym leczeniem, z oazą spokoju i aktywnym wypoczynkiem.

Dziękuję za rozmowę

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Nowa prezes Uzdrowiska

Wznowiono rozmowy o reaktywacji linii kolejowej prowadzącej ze Ścinawki Śr. przez Tłumaczów do Broumova. W ubiegłym tygodniu Jan Bednarczyk rozpoczął konsultacje w tej sprawie.

foto ilustracyjne

Kamienie, dziury, błoto i jedna wielka tragedia. Tak mieszkańcy Ścinawki Dolnej mówią o drodze przebiegającej koło byłej cegielni, a prowadzącej do ich domów. Pytają też burmistrza: kiedy obiecany remont?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×