REKLAMA

Bez wyroku

foto: pixabay.com

Nie zapadł wyrok w sprawie gwałciciela z Radkowa. Sąd odroczył sprawę do maja.

Prokurator postawił Kamilowi M. z Radkowa zarzuty w zakresie dwóch czynów: usiłowania zgwałcenia lub dokonania innych czynności seksualnych. Zastosował też wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Sprawa przed Sądem Rejonowym w Kłodzku miała odbyć się 21 marca.
- Sprawa oskarżonego Kamila M. została odroczona na 15 maja – informuje Marzena Rusin – Gielniewska, sędzia Sądu Okręgowego w Świdnicy. Oskarżony był badany psychiatrycznie. Badania wykazały, że w czasie popełnienia czynu miał w znacznym stopniu ograniczoną zdolność rozpoznania znaczenia czynu lub pokierowania postępowaniem. To z kolei może być podstawą do nadzwyczajnego złagodzenia kary.
- Może, ale nie musi – mówi nam sędzia Gielniewska. - Usiłowanie popełnienia czynu karane jest tak samo jak przestępstwo. W przypadku tego czynu zagrożonego karą pozbawienia wolności od 2 do 12 lat, można wymierzyć karę grzywny, karę ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności – dodaje.
Przypomnijmy, że Kamil M. zaatakował dwa razy. 15 czerwca przy ul. Przedmieście w Radkowie podstępem próbował doprowadzić żonę swojego kuzyna do odbycia stosunku. Niedługo po tym zdarzeniu jego ofiarą stała się 15 - latka, którą zaatakował na terenie kompleksu sportowego Orlik. Prokuratura wszczęła postępowanie w zakresie usiłowania gwałtu. Dziewczynka zeznawała przed Sądem Rejonowym w Kłodzku.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Bez wyroku

Nie płacą na dzieci, a ich długi liczone są w milionach złotych.

Wciąż zablokowany jest przejazd drogą powiatową prowadzącą z centrum Dzikowca w stronę Podlesia. Sprawdzamy, czy i kiedy wójt Mierzejewska tę drogę otworzy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×