REKLAMA

Do urzędu za darmo

Osoby bezrobotne mają zapewniony bezpłatny dojazd do siedziby urzędu oraz filii w Bystrzycy Kłodzkiej i Nowej Rudzie w celu załatwienia określonych spraw

Powiat Kłodzki, Powiatowy Urząd Pracy w Kłodzku oraz PKS Kłodzko S.A. na mocy porozumienia od dwóch lat realizują, pilotażowy program: Ograniczenia bezrobocia poprzez zwiększenie mobilności osób bezrobotnych w powiecie kłodzkim. Jego głównym celem jest wsparcie w podjęciu i utrzymaniu zatrudnienia osób bezrobotnych poprzez umożliwienie pełnego dostępu do wszystkich usług i instrumentów oferowanych przez Urząd Pracy na lokalnym rynku pracy. 

Na zdjęciu od lewej : Krzysztof Bolisęga - dyrektor PUP Kłodzko, Maciej Awiżeń - Starosta Powiatu Kłodzkiego, Piotr Marchewka - Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego, Elżbieta Żytyńska - Prezes Zarządu PKS w Kłodzku S.A.

Program stanowi odpowiedź na potrzebę lepszego wykorzystania miejsc pracy w powiecie kłodzkim i wyrównywania szans na zatrudnienie mieszkańców z różnych jego rejonów.

W związku z dużym sukcesem pierwszych 3 edycji programu, który po części doprowadził do spadku bezrobocia , realizatorzy programu postanowili rozszerzyć od 01 stycznia 2018r. obszar jego działania na cały nasz powiat .

Projekt ten stwarza duże możliwości dla osób bezrobotnych, związane z bezpłatnym przejazdem środkami komunikacji zbiorowej(PKS Kłodzko) na terenie całego powiatu kłodzkiego. Pozwala na zaoszczędzenie  środków finansowych w rodzinnym budżecie. Prawdopodobnie jesteśmy jedynym takim powiatem w Polsce, gdzie osoby bezrobotne mają zapewniony bezpłatny dojazd do siedziby urzędu oraz filii w Bystrzycy Kłodzkiej i Nowej Rudzie w celu załatwienia określonych spraw. Eliminacja bariery finansowej otwiera osobom bezrobotnym możliwość szerokiego dostępu do informacji o ofertach pracy, dostępnych usługach i możliwych formach wsparcia, a tym samym zwiększa w istotny sposób szanse na podjęcie pracy.

Aby uzyskać więcej  szczegółów zapraszamy do kontaktów z doradcami  klienta w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Numery telefonów :

Kłodzko-748657410, Nowa Ruda-748735050, Bystrzyca Kłodzka-748116050

Informację o projekcie znajdą Państwo także na stronie internetowej www.pup.klodzko.pl oraz profilu na  facebooku.

Kontakt drogą elektroniczną – sekretariat@pup.klodzko.pl

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Do urzędu za darmo

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×