REKLAMA

Mniej przeciekających dachów

foto: pixabay.com

Pół miliona złotych więcej niż wcześniej zakładano jeszcze w tym roku na remonty mieszkań komunalnych we wsiach gminy Nowa Ruda.

Pilnych remontów do przeprowadzenia jest tak dużo, że władze gminy musiały znaleźć dodatkową kasę na ten cel. Radni ostatecznie zdecydowali, że dołożą pół miliona złotych, co oznacza, że w tym roku na remonty gminnych mieszkań pójdzie 800 tys. zł. - Przeznaczanie z budżetu gminy z roku na rok coraz większych środków na poprawę stanu technicznego budynków komunalnych i znajdujących się we wspólnotach mieszkaniowych, zwiększyło zainteresowanie mieszkańców wykonaniem coraz większej ilości prac remontowych - tłumaczy Barbara Adamska z urzędu gminy Nowa Ruda. - Dotyczy to przede wszystkim wymiany pokryć dachowych, modernizacji instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej - dodaje urzędniczka. Jak mówią urzędnicy, najwięcej mieszkań komunalnych znajduje się w Ludwikowicach Kł., Włodowicach i Woliborzu i to właśnie tam większość remontów zostanie wykonanych.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Mniej przeciekających dachów

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×