REKLAMA

Wolą wojaże od czterech ścian

foto: pixabay.com

Seniorzy nie chcą siedzieć w domach. Chcą aktywnie spędzać czas, a naprzeciw im wychodzi noworudzki Związek Emerytów i Rencistów. Sprawdzamy co takiego ma do zaoferowania?

Teraz emeryci nie chcą siedzieć w domach - twierdzi Czesław Potaczek z noworudzkiego Związku Emerytów i Rencistów. Zaczynają dużo podróżować. - W tym roku zwiedziliśmy już m.in. Warszawę. Kolejną wycieczką w tym roku będzie wycieczka na Mazury. Później na kilka dni pojedziemy w Bieszczady w kierunku Soliny - wymienia Potaczek. Aktywnie było również w ubiegłym roku. Nasi emeryci pojechali wtedy m.in. do Kaplicy Czaszek, zwiedzili Muzeum Papiernictwa i Karpacz oraz zrobili imprezę w Wojciechowicach, a także spotkania przy opłatku, czy wielkanocnym jajku. Wszystko co robią, finansują sami. Dekadę temu noworudzki Związek Emerytów i Rencistów liczył 47 osób. Dziś jest ich 150, a chętnych wciąż przybywa. - Żeby zostać członkiem związku należy przyjść do nas z dowodem osobistym, legitymacją emeryta lub rencisty. Wypełniamy wówczas deklarację i na tej podstawie dana osoba zostaje przyjęta do związku - tłumaczy Czesław Potaczek. Roczna składka członkowska wynosi 30 zł. Każdy, kto chciałby zapisać się do związku powinien odwiedzić jego siedzibę w centrum miasta (Ratusz, Rynek 1). Biuro czynne jest we wtorki w godz. 10:00-13:00 oraz w piątki w godz. 10:00-12:00. Można też w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca odwiedzić dawny GDK w Słupcu. Masz pytanie - zadzwoń: tel. 74 872 03 50.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wolą wojaże od czterech ścian

Wznowiono rozmowy o reaktywacji linii kolejowej prowadzącej ze Ścinawki Śr. przez Tłumaczów do Broumova. W ubiegłym tygodniu Jan Bednarczyk rozpoczął konsultacje w tej sprawie.

foto ilustracyjne

Kamienie, dziury, błoto i jedna wielka tragedia. Tak mieszkańcy Ścinawki Dolnej mówią o drodze przebiegającej koło byłej cegielni, a prowadzącej do ich domów. Pytają też burmistrza: kiedy obiecany remont?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×